Star Wars evreninin en kaliteli yapımlarından biri olan bu animasyon dizi 2008’de yaklaşık bir buçuk saatlik bir animasyon film olarak Star Wars hayranları ile buluştu. Şuana kadar ise 120’yi aşkın bölümü yayınlandı ve bu yıl (2020), Star Wars: THE CLONE WARS bizlere veda edecek. Gelin hep birlikte bu yapıma kısaca bir göz atalım.

Genç Padawan: Ahsoka Tano

Star Wars animasyon dizisinde filmlerden tanıdığımız Obi-Wan, Skywalker ve Padme karakterlerinin yanında Togruta ırkına mensup olan Ahsoka Tano karakteri yer alıyor. Henüz 3 yaşında iken jediler tarafından keşfedilen Ahsoka 16 yaşında Usta Yoda’nın aracılığıyla Slywalker’ın çırağı konumuna geliyor.

Star Wars: THE CLONE WARS

Klonlara Farklı Bir Bakış Açısı

Daha önceki Star Wars yapımlarında görmediğimiz bir şekilde klonları inceliyor. Klonların yaratıldıklarından bu yana nasıl gelişim gösterdikleri, savaşın onlar için ne ifade ettiğini ve Klonların varoluşlarını ne şekilde düşündüklerine odaklanıyor. Klonlara bu şekilde yaklaşılması ise bu animasyon diziyi çok daha ilgi çekici hale getiriyor.

Star Wars: THE CLONE WARS Efsanesini Sonu

Dizi 2008 yılından beri süren 6 sezonluk bir sürecin ardından 2014 yılında uzun bir ara verdi ve bu yıl son sezonu ile aramıza döndü. 12 bölümden oluşan bu son sezonda Anakin ve Ob-Wan’ın “Revenge of The Sith”deki son hallerine dönüşmelerini izleyeceğiz.

Eğer Clone Wars hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız “Geekyapar!” adlı youtube kanalının bizler için hazırladğı şu kısa videoyu izlemek isteyebilirsiniz.
En iyi dileklerimizle “May the force be with you …”

Önümüzde ki ay çıkacak yeni dizileri de görmek isterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Mart 2020 Dizi Takvimine göz atabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here