Sizler için belli kişilerle izlemek için uygun diziyi bulmanızı sağlayacak kısa bir yazı hazırladık. Bu sayede kimler ile birlikte hangi diziyi izleyeceğinize karar vermeniz kolaylaşacak. Örneğin tuhaf anlar yaşamamak için ailecek izleyebileceğiniz dizi önerisi gibi. Bu dizi önerileri sayesinde hem dizi bulacaksınız hem de hangi ortamda izleyeceğinizi bileceksiniz.

Aileniz ile İzleyebileceğiniz Dizi Önerisi

Ailecek hoş bir akşam geçirmek için bir dizi arıyorsanız bu dizi önerisini aileniz ile gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Malcolm in the Middle

Ortalama Bölüm Süreleri: 20-25 dk.
Sezon Sayısı: 7 Sezon
Yayın Tarihi: 2000-2006
IMDB Puanı: 8.0

4 erkek kardeşin evde ve okulda yaşadığı olaylara odaklanan dizi, eski bir yapım olsa da hâlâ güldürmeyi başarabilen oldukça keyifli bir aile dizisi. Dizi keskin bir zekaya sahip olan Malcolm’un sosyal hayatı üzerinden şekilleniyor. Aynı zamanda dizide ki yan karakterlerin her biri oldukça eğlenceli. Dizide baba rolünde ise Breaking Bad’ten tanıdığımız Bryan Cranston bulunuyor. Bu dizi önerisini rahatça aileniz ile birlikte izleyebilirsiniz.

Yalnızken İzleyebileceğiniz Dizi Önerisi

Önereceğimiz bu dizide çıplaklık ve şiddet bolca olduğu için yalnız izlemeniz daha rahat olacaktır.

The Boys

The Boys Konusu, Yeni Sezon
The Boys Konusu, Yeni Sezon

Ortalama Bölüm Süreleri: 60 dk.
Sezon Sayısı: 2 Sezon
Yayın Tarihi: 2019-Devam ediyor
IMDB Puanı: 8.7

Öncelikle The Boys‘a bir süper kahraman dizisi gözüyle bakmamanız gerektiğini bilmelisiniz. The Boys konusu bakımından süper kahraman dünyasını olabildiğince gerçekçi ve doğal olarak ele alıyor. The Boys süper kahramanların kapitalist sisteme nasıl ayak uydurduğunu harika bir şekilde bizlere gösteriyor. Süper kahramanlar bir reklam yüzüne dönüşüyor. Dizide bolca kan, vahşet ve cinsellik var. Bu nedenle diziyi yalnızken izlemeniz daha rahat olacaktır. Dizide +18 yaş sınırının olduğunu da hatırlatalım.

Dizinin 2. sezonu da bir kaç gün önce yayınlanmaya başladı. İlk 3 bölümününü izlemiş olsam bile ilk sezondaki kalitesini bozmadığını rahatça söyleyebilirim.

Sevgiliniz ile İzleyebileceğiniz Dizi Önerisi

Sevgiliniz ile izlemek için önerdiğimiz dizi elbette ki romantik bir dizi. Fakat diğer romantik dizilerden oldukça farklı.

Normal People

Ortalama Bölüm Süreleri: 25-30 dk.
Sezon Sayısı: 1 Sezon
Yayın Tarihi: 2020
IMDB Puanı: 8.6

Normal People, Sally Rooney’in aynı isimli romanından uyarlanmış bir İrlanda’da geçen bir romantik, aşk mini dizisi. Sıradan bir konuyu işlese bile konunun işlenişi oldukça zekice. Dizi aynı liseye giden, farklı sosyal sınıflardan olan iki gencin aşk hikayesini anlatıyor. Dizide duygular oldukça yoğun bir şekilde işleniyor. Klasik aşk dizilerinden bu yönüyle farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer ki sevgilinizle izlemek için bir dizi önerisi arıyorsanız bu önerimize mutlaka bir şans verin.

Arkadaşlarınız ile İzleyebileceğiniz Dizi Önerisi

Bu dizi önerisinde arkadaşlarınız ile izleyip güleceğiniz, karakterler ile bağlantı kuracağınız bir dizi önermeye çalıştık.

Skins

en iyi gençlik dizileri

Ortalama Bölüm Süreleri: 45 dk.
Sezon Sayısı: 7 Sezon
Yayın Tarihi: 2007-2013
IMDB Puanı: 8.2

Skins pek bilinmeyen güzel bir gençlik dizisi. İzleyen her genç karakterlerde kendinden bir parça bulacaktır.

Skins, gençlik dizileri arasından en gerçekçi olanı denilebilir. Her bir karakterin duygularını sizler de derinlemesine hissedebiliyorsunuz. Gençlerin hayatlarını tüm duygular ile bizlere yansıtıyor. Her iki sezonda bir, bağlantılı bir şekilde karakterler değişiyor ve son sezonunda tüm karakterlere ait, diziyi bir sona bağlayacak bölümler bulunuyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here