Bir çırpıda izleyebileceğiniz Netflix Yapımı En İyi Mini Diziler ile ilgili tavsiyeleri sizlerle paylaşıyoruz. Sizler de uzun süre devam eden dizileri izlemek yerine mini dizileri tercih etmek isteyebilirsiniz. Başladığınız andan itibaren kısa sürede bitirebileceğiniz diziler sayesinde en keyifli şekilde vakit geçirebileceksiniz. En çok izlenen ve önerilerde yer alan Netflix mini diziler ile ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Hızla bitirebileceğiniz ve aynı zamanda zevk alabileceğiniz mini diziler serimiz sizlerle!

Unorthodox (2020)

Sıkı kurallara bağlı olan Yahudi topluluğunun diretmelerinden kurtulmak isteyen bir kadının hikayesi anlatılmaktadır. Bir kaçış neticesinde Berlin’e ulaşmayı başarır ancak geçmişi de kendisiyle birlikte gelecektir. Gerçek yaşamdan izler bulabileceğiniz bu mini dizinin IMDB puanı 8.0.

Seven Seconds (2018)

Sizler için derlediğimiz bir sezonluk diziler arasında ikinci sırayı Seven Seconds isimli yapıma ayırıyoruz. On bölümde bitirebileceğiniz bu diziyi soluksuz bir şekilde izleyebileceksiniz. Bir suç dizisi olan yapımda Jersey isimli siyahi bir polisin vurulması anlatılmaktadır. Bölüm süreleri ortalama 1 saat olan mini dizi 7.7 IMDB puanına sahip.

Green Frontier (2019)

Gizemli polisiye türünde dizi sevenler için Netflix üzerinden izlenebilecek mini diziler arasında Green Frontier bulunmaktadır. Ünlü dedektif tarafından incelenecek olan bir kadın cinayeti üzerinde durulmaktadır. Cinayetin aydınlatılmasında kendisine yardım edecek olanlar ise gizemli bir kabiledir. En sağlam diziler arasında yer alan bu yapımda gerilim dolu anları yaşayacaksınız. Netflix mini diziler arasında bulunan yapımın ortalama bölüm süresi 40 dakika, IMDB puanı ise 7.3.

Messiah (2020)

İlk günden itibaren ses getirmeye başlayan kısa yabancı diziler arasında Messiah gösterilmektedir. Ortadoğu’da kendi çevresini oluşturmak isteyen gizemli bir adamın hikayesine değinilmektedir. Siyasi açıdan önemli bir noktada yer alacak olan bu adam CIA tarafından ilgi çekmeyi başarır. Bir ajan görevlendiren CIA, adamın araştırılması için harekete geçer. Büyük bir heyecanı ve kovalamacayı izleyebileceğiniz sahnelerle dolu olan yapımın 1 sezonu bulunuyor ve IMDB puanı 7.6.

When They See Us (2019)

Central Park’da yaşanan bir saldırı neticesinde beş siyahi genç haksız yere suçlanmaktadır. Adalete karşı kendilerini savunmak isteyecek olan gençlerin, toplumsal şartlara ve siyahilere olan bakışı ele alınmıştır. Ön yargıların ne kadar büyük problemler ortaya çıkarabileceğinin işlendiği mini dizi 8.9 gibi yüksek bir IMDB puanına sahip.

Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı (2019)

Toplamda üç bölüm süren en iyi Netflix mini diziler arasında Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı yer almaktadır. Gizli bir hesap açarak kedi cinayeti işleyen ve video paylaşımı yapan bir kişinin peşine düşecek olan hayvan severlerin örgütlenmesine değinilmektedir. İlginç ve ilgi çekici konusu olan Netflix mini dizisi, 8.0 IMDB puanına sahip.

Unbelievable (2019)

Bu Netflix mini dizisi, gerçek olaylardan kurgulanarak yazılan bir yapımdır. Tecavüze uğradığına kimseyi inandıramayan kadının hikayesine değinilmektedir. Verdiği ifadenin yalan bir beyan olduğu savunulmaktadır. Bu nedenle şikayetini geri alır ancak dedektifler yıllar sonra dosyayı tekrar açar. Dizinin IMDB puanı 8.4.

Self Made (2020)

Madam C. J. Walker isimli ilk siyahi milyoner kadının hikayesi ele alınmıştır. Çamaşırcılıktan güzellik alanında kendi imparatorluğunun kraliçesi olan bir kadının hayat hikayesinin anlatıldığı kısa yabancı dizi, 7.3 IMDB puanına sahip.

The Spy (2019)

Gerçek yaşamdan alınan ve mini dizi haline getirilen bu hikayede, casusluk yapan Eli Cohen’in yaşamına değinilmektedir. Ortadağu’da yaşanan istihbarat savaşlarında önemli bir yer tutan Eli Cohen’i, Sacha Baron Cohen canlandırıyor. Netflix mini dizisinin IMDB puanı 7.9.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here