Dünyanın en popüler paralı stream yayıncısı Netflix, Assassin’s Creed oyun serisinin diziye uyarlanması için Ubisoft ile anlaşmaya vardı.

Video oyun geliştiricisi ve yayımcısı Ubisoft’un neredeyse en popüler oyun serisi olan Assassin’s Creed‘in diziye uyarlaması için Netflix ile anlaşmaya varıldı. Bu anlaşma Netflix tarafından paylaşılan ksıa bir video ile duyuruldu.

2019 yılında, aynı isimli kitaptan uyarlama olan oyun serisi The Witcher’ın dizi uyarlaması ile oyun severlerin ve izleyicilerin ilgisini üzerine toplayan Netflix, şimdi de Assassin’s Creed ile izleyicilerini heyecanlandırdı.

Uzun bir oyun serisi olan Assassin’s Creed’in hangi döneminin veya oyununun diziye uyarlanacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak paylaşılan videoda yer alan görseller ve müzik, dizinin Ezio Üçlemesi‘ne dayanacağının sinyalini veriyor. Videoda Jesper Kyd’nin, Assassin’s Creed 2’deki resmi müziklerinden Ezio’s Family kullanılıyor.

Çekici hikayesi ve evreni ile ekranlara taşınmaya en uygun oyun serilerinden birisi olan Assassin’s Creed serisi, 2016 yılında Michael Fassbender‘un başrolünde olduğu bir filme uyarlanmış ancak istediği başarıyı yakalayamamıştı.

Assassin’s Creed severler başta olmak üzere biz sinema severler de Netflix ve Ubisoft’un bu filmde yapılan yanlışlardan ders alınmasını ve ortaya kaliteli bir yapım çıkmasını umuyoruz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here