Korku filmleri ülkemizde oldukça sevilen bir tür. Bu nedenle sıklıkla İnternet’te en iyi korku filmleri önerileri arıyoruz. Listemizdeki Korku gerilim filmleri Imdb puanına göre sıralanmıştır ve 7.0 puan üstü olanlar baz alınmıştır.

Geceleri uyku kaçıran bu filmler büyük bir özenle seçildi ve listedeki bu korku filmleri ile birlikte fragmanları ve IMDB sayfaları da sizler için sıralandı. Yani yeni bir korku filmi bulmak için çok doğru bir yerdesiniz!

Listedeki korku filmleri kısaca konuları oyuncuları ve Imdb puanları ile birlikte sıralanmıştır. Yabancı Korku Filmleri ve Türk Korku Filmleri içerikli listemiz sizlerle! İyi Okumalar

26. Nefesini Tut

korku-filmleri-gerilim
(En İyi Korku Filmleri) Nefesini Tut

Orijinal İsmi: “Don’t Breathe”
Imdb Puanı: 7.1
Çıkış Yılı: 2016

Fragman

Oyuncular: Stephen Lang- (The Blind Man), Jane Levy- (Rocky), Dylan Minnette- (Alex)
IMDB Sayfası

Eğer korku filmlerinde gerilimi de seviyorsanız “Nefesini Tut” tam olarak size göre. Bu filmi izlerken sürekli olarak diken üzerinde olacaksınız.

Filmin konusu ise şöyle: Rocky ve Alex yaşlı ve kör bir adamın evinde kolayca hırsızlık yapabileceklerini ve bu sayede hayatlarının değişeceğini düşünüyorlar. Fakat bu kör adam beklemedikleri kadar tehlikeli ve psikopat biri çıkıyor. Duyma duyusunu çok üstün bir şekilde kullanabilen bu kör adam evinde iki genci avlamaya çalışıyor.

25. Biz

en-iyi-korku-filmleri-biz
(En korkunç Filmler) Biz

Orijinal İsmi: “Us”
Imdb Puanı: 6.9
Çıkış Yılı: 2019

Fragman

Oyuncular: Lupita Nyong’o- (Adelaide Wilson / Red), Winston Duke- (Gabe Wilson / Abraham), Elisabeth Moss- (Kitty Tyler / Dahlia)
IMDB Sayfası

“Biz” korku filmi tatil için sahildeki evlerine giden ve orada iken kendilerine birebir benzeyen yaratıklar tarafından saldırıya uğrayan ve hayatta kalmaya çalışan bir ailenin hikayesini konu alıyor.

24. Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız

korku-gerilim-iran-filmi
(En İyi Gerilim Filmleri) Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız

Orijinal İsmi: “A Girl Walks Home Alone at Night”
Imdb Puanı: 7.0
Çıkış Yılı: 2014

Fragman

Oyuncular: Sheila Vand- (The Girl), Arash Marandi- (Arash), Marshall Manesh- (Hossein ‘The Junkie’)
IMDB Sayfası

Öncelikle belirtmekte fayda var ki bu korku ve dram filmi siyah beyaz bir şekilde çekilmiş. Bu sizin için bir eksi olabilir ama film oldukça farklı ve sanat filmini andırıyor. En azından bir fragmanına göz atın derim.

Konusu ise şöyle: Film İran’da ıssız ve sakin bir kasabada yalnız bir vampirin hikayesini anlatıyor. Korku ve western unsurunu bir arada olması açısından İran’da bu yapım türünün ilki örneği özelliğini taşıyor.

23. Cehenneme Bir Adım

gerilim-korkunç-filmler
(En İyi Korku Filmleri) Cehenneme Bir Adım

Orijinal İsmi: “The Descent”
Imdb Puanı: 7,2
Çıkış Yılı: 2005

Fragman

Oyuncular: Shauna Macdonald- (Sarah), Natalie Mendoza- (Juno), Alex Reid- (Beth)
IMDB Sayfası

Bu korku filmi konusu kısaca şöyle: Bir grup arkadaş doğa yürüyüşüne çıkar. Yetersiz ekipman nedeni ile mahsur kalırlar. Daha da kötüsü olamaz dedikleri anda bir yaratık grubun üyelerini avlamaya başlar. Gruptaki herkes tek başına olduğunun farkındadır ve her biri hayatta kalabilmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

22. Yetimhane

korku-dram-filmi
(Yabancı Korku Filmleri) Yetimhane

Orijinal İsmi: “El Orfanato”
Imdb Puanı: 7.4
Çıkış Yılı: 2017

Fragman

Oyuncular: Belén Rueda- (Laura), Fernando Cayo- (Carlos)
IMDB Sayfası

Bu korku filmi dram ve korkuyu unsurlarını oldukça gğzel bir şekilde harmanlıyor ve bizlere sunuyor.

Film yetimhanede büyüyen bir çocuğun yıllar sonra ailesi ile birlikte kapatılmış olan yetim haneye gelmesi ve burayı restore etmesi ile başlıyor.

Eğer dram ve korku unsurlarını bir arada seviyorsanız bir kaç dakikanızı ayırıp bu yabancı korku filminin fragmanını izleyin.

21. Ritüel

gerilim-filmleri-festival
(Korkunç Filmler) Ritüel

Orijinal İsmi: “Midsommar”
Imdb Puanı: 7.1
Çıkış Yılı: 2019

Fragman

Oyuncular: Florence Pugh- (Dani), Jack Reynor- (Christian), Vilhelm Blomgren- (Pelle)
IMDB Sayfası

En yeni korku filmleri arasında olan bu yapım iki çiftin bir grup üniversiteli arkadaşı ile beraber yerli bir festivale katılmak için yola çıkması ile başlar. Her şeyin güzel ilerlediği bu festivalin zamanla arkasındaki korkunç gerçekler de ortaya çıkar. Her 90 yılda bir yapılan korkunç bir ritüle denk gelen çift tüyler ürpertici olayların arasında kalır.

Bu korku filminde her gülüşün arkasında mutluluk olmadığını göreceğiz.

20. Ayin

korkunç filmler Hereditary Ayin Filmi
(En Korkunç Filmler) Ayin

Orijinal İsmi: “Hereditary”
Imdb Puanı: 7.3
Çıkış Yılı: 2018

Fragman

Oyuncular: Alex Wolff- (Peter), Gabriel Byrne- (Steve), Toni Collette- (Annie)
IMDB Sayfası

Graham ailesinin bir üyesi olan Ellen öldüğünde aile geçmişlerinden gelen bir korkunç bir kaderin ve annelerinin sakladığı sırların farkına varır. Lanetli olanın ev olmadığı ise er geç anlaşılır.

Bu korkunç filmin sahip olduğu gergin atmosfer gerçekten çok iyi. Filmin biraz yavaş ilerlediği söylenebilir ama bu korku filminin kaliteli bir yapım olmasına bir engel değil. En iyisi siz de fragmanı izleyin ve izlemeniz gerek mi diye karar verin.

19. 28 gün sonra

28 days later korku gerilim filmi
(Korkunç Filmler) 28 Gün Sonra

Orijinal İsmi: “28 Days Later”
Imdb Puanı: 7.6
Çıkış Yılı: 2002

Fragman

Oyuncular: Alex Palmer- (Activist), Bindu De Stoppani- (Activist), Jukka Hiltunen- (Activist)
IMDB Sayfası

Korku filmleri listemizdeki bu filmin konusu ise kısaca şöyle: Laboratuvarda denek olarak kullanmak için tutulan maymunları bir grup aktivist gizli serbest bırakır. Fakat bu serbest bırakılmanın beklenmedik sonuçları olur. Maymunlar aracılığıyla insanlara bir çeşit virüs yayılır bu virüs sayesinde insanlar cani birer yaratığa dönüşürler.

18. Ölüm Çığlığı

olum-cigligi-korku-gerilim-filmleri
(En İyi Korku Gerilim Filmleri) Ölüm Çığlığı

Orijinal İsmi: “[Rec]”
Imdb Puanı: 7.4
Çıkış Yılı: 2007

Fragman

Oyuncular: Manuela Velasco-(Ángela), Ferran Terraza- (Manu), Jorge-Yamam Serrano- (Policía joven)
IMDB Sayfası

Bu korku filmini izlemenizi öneririz çünkü en iyi korku filmleri listesinin çoğu filminden farklı olarak bu film sanki telefonunuzun kamerası ile siz çekiyormuşsunuz şeklinde çekilmiş. Bunun sebebini filmin konusunu okurken anlayabilirsiniz.

Bu sayede sanki sizlerde korku filmi içerisindeymiş gibi hissediyorsanız. Bir kaç dakikanızı ayırıp en azından fragmanı izlemenizi şiddetle öneririz.

Filmin konusu ise şöyle: Tv muhabiri olan Angela ve kameraman arkadaşı Manu itfaiyecileri konu alan bir program çekmektedirler. Sıkıcı ve yavaş bir tempoda geçen çekimler itfaiyecilere bir telefonun gelmesi ile değişir ve olaylar korkunç bir hal alır.

17. Dehşet Kapanı

korkunç-film-gerilim-The-Cabin-in-the-Woods
(Yabancı Korku Filmleri) Dehşet Kapanı

Orijinal İsmi: “The Cabin in the Woods”
Imdb Puanı: 7.0
Çıkış Yılı: 2012

Fragman

Oyuncular: Kristen Connolly- (Dana), Chris Hemsworth- (Curt), Anna Hutchison- (Jules)
IMDB Sayfası

Film 5 arkadaşın tatile çıkması ve ormanda buldukları ıssız bir kulübeyi bulmasıyla başlıyor. 5 arkadaş bu kulübeye yerleşiyorlar ve başta eğlenceli vakit geçiriyorlar.

(her korku filminde olduğu gibi burada da bir “ama” var:)) Ama olaylar birden tüyler ürpertici bir hal alıyor. Kendilerini içinden çıkılamayacak olay örgülerinin ortasında buluyorlar.

16. Karabasan

KORKU-GERİLİM-FİLMİ
(Gerilm Filmleri) Karabasan

Orijinal İsmi: “The Babadook
Imdb Puanı: 6,8
Çıkış Yılı: 2014

Fragman

Essie Davis- (Amelia), Noah Wiseman- (Samuel), Hayley McElhinney- (Claire)
IMDB Sayfası

Filmin konusu kısaca şu şekilde: Kocasının ölümünden 6 yıl sonra oğlunun eşyalarının arasında ne olduğunu bilmediği bir kitap bulur. Bu kitabı ne kadar ortadan kaldırmaya çalışsa da kitap bir şekilde geri gelir. Konuyu anlatmayı bu kadarla yetineceğiz ama siz yine de bir fragmana bakın deriz.

15. Sessiz Bir Yer

en-son-korku-filmlerinden-sessiz-bir-yer
(En Son Korku Filmleri) Sessiz Bir Yer

Orijinal İsmi: “A Quiet Place”
Imdb Puanı: 7,5
Çıkış Yılı: 2018

Fragman

Emily Blunt- (Evelyn Abbott), John Krasinski- (Lee Abbott)
IMDB Sayfası

En yeni korku filmleri arasına giren Sessiz Bir Yer’in yazısını yazdığımız bu günden 11 gün sonra 20 Mart 2020‘de bu ürpertici filmin ikinci filmi çıkacak biz filmi sabırsızlıkla bekliyoruz. Sizlere de ilk filmi izleyip hemen ikincisine geçmenizi tavsiye ederiz.

Film uzaylı yaratıkların dünyayı istila etmesi ve insanları bir bir avlamasına odaklanıyor. Bu yaratıklar ses ile hareket ediyorlar. Yani yeterince sessizseniz hayatta kalırsınız. İnsanların ise çoğu bu yaratıklar tarafından yok edilmiş. Geriye sessiz bir yaşama ayak uydurabilmiş bir kaç insan hayatta kalmış.

Sessiz Bir Yer Korku gerilim filmi atmosferi sebebiyle tüyler ürpertici. Her zaman bir sessizlik hakim ve neyin ne zaman olacağını ön göremiyorsunuz. Nefeslerinizi tutup biraz korkmak istiyorsanız bu film tam size göre.

14. Küp

küp-korku-filmi
(En İyi Korku Filmleri) Küp

Orijinal İsmi: “Cube”
Imdb Puanı: 7,2
Çıkış Yılı: 1997

Fragman

Oyuncular: Nicole de Boer- (Leaven), Nicky Guadagni- (Holloway)
IMDB Sayfası

Korkunç filmler arasında olan 1997 yapımı filmin 2002’de ikinci bir filmi daha çıktı.

Farklı gruplardan birbirlerini tanımayan insanlar nasıl olduklarını bilmedikleri bir şekilde kendilerini bir odada bulurlar. Bulundukları her odanın çeşitli tuzakları vardır ve sürekli içinde bulundukları odalardan çıkmaya çalışırlar. Klostrofobik atmosferi ve tüyler ürpertici ölüm sahneleri ile en iyi korku filmleri arasına girmeyi başarıyor.

13. Ölülerin şafağı

Olulerin-Safagi
(En İyi Korku Filmleri) Ölülerin Şafağı

Orijinal İsmi: “Dawn of the Dead”
Imdb Puanı: 7,3
Çıkış Yılı: 2014

Fragman

Oyuncular: Sarah Polley- (Ana), Ving Rhames- (Kenneth)
IMDB Sayfası

Yabancı Korku Filmleri arasında olan Ölülerin Şafağı’nın konusu şöyle: Hemşire olan Ana’nın kocası komşusu tarafından öldürüldükten sonra gizemli bir şekilde tekrar hayata döner. Etrafta ölün insanların tekrar hayata geldiğini fark eden Ana ters bir şeyler olduğunu fark eder.

12. Arınma Gecesi

arınma-gecesi-the-purge
(En Son Korku Filmleri) The Purge

Orijinal İsmi: “The Purge”
Imdb Puanı: 5,7
Çıkış Yılı: 2013

Fragman

Oyuncular: Ethan Hawke- (James Sandin), Lena Headey- (Mary Sandin),
IMDB Sayfası

En yeni korku filmleri listemize girebilecek bu film listemizdeki en düşük Imdb puanına sahip olsada asla aralarında ki en kötüsü anlamına gelmiyor. Kendi içinde kurduğu dünya ve bu dünyanın kuralları muazzam. Biz zevkle izledik umarız ki siz de beğeneceksinizdir.

Konusu ise şöyle: Amerika’da suç oranının tavan yaptığı bir dönemde yöneticiler bir çözüm bulur. Yılın bir günü tüm suçları işlemek serbest olacaktır. Bu ise beraberinde psikopat insanları ortaya çıkarır ve arınma gecesinde Amerika’da korkunç olaylar yaşanır.

Distopik filmleri seviyor iseniz “Distopik Konulu Filmler” yazımız sizlerin aradığı filmleri barındırıyor olabilir. 

11. Testere

en-iyi-korku-filmleri
(En İyi Korku Filmleri) Testere

Orijinal İsmi: “Saw”
Imdb Puanı: 7,6
Çıkış Yılı: 2004

Fragman

Oyuncular: Leigh Whannell- (Adam Faulkner-Stanheight), Cary Elwes- (Dr. Lawrence Gordon)
IMDB Sayfası

Korku filmleri ile çok az da olsa bir bağınız varsa muhtemelen testere serisini duymuşsunuzdur ama bu listeye testere serisini koymamaya gönlümüz el vermedi. Gerilim filmlerini seviyor ve hala bu değerli yapımı izlemediyseniz hemen izleyin deriz.

Konusuna ise spoiler olmaması açısından çok ucundan değineceğiz. Testerede zeki bir psikopatın yaşamlarının değerlerini bilmeyen insanları toplayıp onlara oyunlar oynamasını izleyeceğiz. Kurulan düzeneklerden kaçmaları gereken kurbanlar akıllarına bile gelmeyecek seçimler yapacaklar.

10. Korku Kapanı

gerilim-filmleri
(Yabancı Korku Filmleri) Korku Kapanı

Orijinal İsmi: “Wrong Turn”
Imdb Puanı: 6,1
Çıkış Yılı: 2003

Fragman

Oyuncular: Desmond Harrington- (Chris Flynn), Eliza Dushku- (Jessie Burlingame), Emmanuelle Chriqui- (Carly)

Korku Kapanı’nın da Imdb puanı 7’den düşük fakat ülkemizde sevildiği için Korku Filmleri arasında yer vermek istedik. Listemizdeki film ise 7 filmlik bir serinin ilk filmi.

Filmin konusu ise kısaca şöyle: Chris otobanda seyahat ederken belli sebeplerden dolayı otoyoldan uzaklaşır. Bir grup gence çarpmasıyla olaylar karışık bir hal alır. Daha sonra ormandaki 3 canlı Chris ve diğer gençleri avlamaya başlar.

9. İçinde Yaşadığım Deri

psikolojik-gerilim-korku
(Korku Gerilim Filmleri) İçinde Yaşadığım Deri

Orijinal İsmi: “La piel que habito”
Imdb Puanı: 7,6
Çıkış Yılı: 2011

Fragman

Oyuncular: Antonio Banderas- (Robert Ledgard), Elena Anaya- (Vera Cruz), Marisa Paredes- (Marilia)
IMDB Sayfası

Dizi konusu bakımından diğer korku filmleri arasından sıyrılmayı başarıyor. Psikolojik, gerilim, korku türündeki bu film izlerken rahatsız hissetmenize sebep olacak. Fakat yine de siz bu filmi izleyin çünkü diğer izlediğiniz korku filmlerinde yaşamadığınız duyguları yaşayacaksınız.

Filmin konusu çok kısa olarak şöyle: Başarılı bir cerrah olan Robert kızına tecavüz eden adamdan intikam almak istiyor. Aynı zamanda psikolojik sorunları olan Robert intikam almak için çok farklı bir plan yapıyor. Spoiler olmaması ve film zevkinizi bozmamak için filmin konusundan bu kadar bahsetmekle yetineceğiz.

8. Amerikan Sapığı

en-popule-korku-filmleri
(Korku gerilim filmleri) Amerikan Sapığı

Orijinal İsmi: “American Psycho”
Imdb Puanı: 7,6
Çıkış Yılı: 2000

Fragman

Oyuncular: Korku gerilim filmimizin baş rolünde ülkemizde de tanınan ve oldukça sevilen Christian Bale- (Patrick Bateman) yer alıyor.
Diğer oyuncular ise şöyle: Justin Theroux- (Timothy Bryce), Josh Lucas- (Craig McDermott)
IMDB Sayfası

Öncelikle belirtmekte fayda var ki bu film diğer korku filmlerinden biraz farklı. Daha çok gerilim ve psikoloji üzerine yoğunlaşıyor. Fakat yine de o kadar başarılı bir yapım ki en iyi korku filmleri listesinde yer almayı hak ediyor.

Konusu ise şöyle: Başarılı ve zengin bir iş adamı olan Patrick’in kiisel sorunları bulunuyor. Kendisi narsist (kendini seven) ve psikopat. Zevk için insanları profesyonel bir şekilde öldürüyor ve bir şekilde işin içinden çıkıyor. Film ana karakterin ruh değişimleri üzerine odaklanıyor ve bizleri içerisine çekiyor.

7. Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı

korku gerilim filmleri
(Yabancı Korku Filmleri) Kötülüğün Alfabesi

Orijinal İsmi: “Ouija: Origin of Evi”
Imdb Puanı: 6,1
Çıkış Yılı: 2016

Fragman

Oyuncular: Annalise Basso- (Lina Zander), Elizabeth Reaser- (Alice Zander),
Lulu Wilson- Doris Zander
IMDB Sayfası

Korku Filmleri listemizde Imdb Puanı 7.0 üstü filmlere yer verdiğimizi söylemiştik dikkatinizi çeker ki bu filmin 6,1 puanı var. Bu filme tolerans göstermemizin sebebi ise ülkemizde oldukça sevilen bir yapım olması geliyor.

Aynı isimde 2014 yapımı ilk filmi de var fakat biz bu filmi daha çok beğendiğimiz için listede bunun bulunmasına karar verdik. Sizler ilk filme de bakabilirsiniz.

1967 yılında geçen filmin konusu ise şöyle: İki arkadaş kurdukları düzenek sayesinde insanları evlerinde ruh olduğuna inandırır ve bu şekilde onlardan para kazanırlar. Fakat bir gün işler tersine döner ve kendilerini beklemedikleri tuhaf olayların içerisinde bulurlar.

6. Korku Seansı

korku-filmi-son-çıkan-korku-filmleri
(En iyi korku filmleri) Korku Kapanı

Orijinal İsmi: “The Conjuring”
Imdb Puanı: 7,5
Çıkış Yılı: 2013

Fragman

Oyuncular: Vera Farmiga- (Lorraine Warren), Patrick Wilson- (Ed Warren),
Lili Taylor- (Carolyn Perron)
IMDB Sayfası

Bu filmin korku filmleri açısından güzel olmasının sebebinden biri de gerçek bir hikayeden uyarlanmış olması.

Filmin konusu paranormal olayları araştıran Warren çifti üzerinden işleniyor. Bu çiftin zamanla popüler oluşunun ürpertici ve korkutucu hikayesini anlatıyor. Doğa üstü bir varlık tarafından çiftlik evine davet edilmeleri ile ürpertici olaylar başlıyor.

5. Kapan

get-out-gerilim
(Gerilim korku filmleri) Get Out

Orijinal İsmi: “Get Out”
Imdb Puanı: 7,7
Çıkış Yılı: 2017

Fragman

Oyuncular: Daniel Kaluuya- (Chris Washington), Allison Williams- (Rose Armitage), Catherine Keener- (Missy Armitage), Bradley Whitford- (Dean Armitage)
IMDB Sayfası

Korku gerilim filmleri açısından başarılı bir örnek olan bu filmin konusu kısaca şöyle: Siyahi ana karakterimiz Chris kız arkadaşının ailesi ile tanışmak için onların evine gider. Fakat bu evde ki siyahilerin başına tuhaf olaylar geldiğinin farkına varır. Film Chris’in evdeki mücadelesini konu alıyor.

4. Şeytanı Gördüm

korku-gerilim-filmleri
(Gerilim filmleri) Şeytanı Gördüm

Orijinal İsmi: “Ang-ma-reul bo-at-da”
Imdb Puanı: 7,8
Çıkış Yılı: 2010

Fragman

Oyuncular: Byung-hun Lee- (Kim Soo-hyeon), Min-sik Choi- (Jang Kyung-chul), In-seo Kim- (Se-jung)
IMDB Sayfası

Gerilim Filmi ögelerinin tümüne sahip olan film Sebepsiz yere insanları öldüren psikopat bir katil ve gizli bir ajanın birbirleri ile mücadelesini konu alıyor.

Güney Koreli yönetmen Jee-woon Kim’in yönetmenliğindeki bu filmde gizli ajan Çocuk, kadın ayırt etmeden insanları öldüren bu katili yakalayabilmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

3. Siccin 3: Cürmü Aşk

türk-yerli-korku-filmleri
(Türk Korku Filmleri) Siccin 3

Orijinal İsmi: “Siccin 3: Cürmü Aşk”
Imdb Puanı: 6,8
Çıkış Yılı: 2016

Fragman

Oyuncular: Büsra Apaydin , Elif Baysal, Nevin Efe
IMDB Sayfası

Türk korku filmleri her ne kadar bir tema üzerinden korku faktörü oluşturmaya çalışsa da Yerli film, korku seven okuyucularımız için listemizde bulundurmaya özen gösterdik.

Filmin konusu ise şöyle: Orhan ve Sedat birbirlerine yakın iki arkadaştır. Orhan Sedat’ın kız kardeşi ile evlenir ve bir çocukları olur. Daha sonra Sedat’ın kullandığı arabanın kaza yapması ile Orhanı’ın karısı hafızasını kaybeder oğlu ise felç kalır. Orhan bu durumdan Sedat’ı sorumlu tutar. Bu olaylardan sonra kendini bir boşlukta bulan Sedat’ın ise başına ürkütücü olaylar gelir. Orhan ise çok sevdiği eşini kaybetmemek için korkunç şeyler yapar.

2. Gir kanıma

korku-gerilim-filmleri
(Yabancı Korku Filmi) Gir Kanıma

Orijinal İsmi: “Låt den rätte komma in”
Imdb Puanı: 7,9
Çıkış Yılı: 2008

Fragman

Oyuncuları: Kåre Hedebrant- (Oskar), Lina Leandersson- (Eli), Per Ragnar- (Håkan)
IMDB Sayfası

En yeni korku filmleri arasına girebilecek bu film sıradan korku filmleri ögelerini barındırmaması ile öne çıkıyor.
Filmin konusu Oskar adlı gencin arkadaşları tarafından dışlanması ile başlıyor daha sonra Eli ile tanışan Oskar tahmin edemediği durumların içerisine sürükleniyor.
Vampir, korku ve sanat kavramları öylesine güzel harmanlanmış ki bizim yabancı korku filmleri listemiz de 2. sırada yer alıyor.

1. Kuzuların Sessizliği

korku-gerilim-filmleri
(Korku gerilim filmi) Kuzuların Sessizliği

Orijinal İsmi: “The Silence of the Lambs”
Imdb Puanı: 8,6
Çıkış Yılı: 1991

Fragman

Oyuncular: Dizinin baş rolünde hepimizin tanıdığı bir sima var: Dr. Hannibal Lecter Rolünde, Anthony Hopkins
Diğer Oyuncular ise şöyle: Jodie Foster- (Clarice Starling), Lawrence A. Bonney- (FBI görevlisi)
IMDB Sayfası

Yabancı korku filmleri arasında en iyi filmlerden birinin bu olduğu söylenebilir. 2001 yılında “Hannibal” isminde devam filmi de çıkmıştır. “Hannibal” ismindeki televizyon uyarlaması da oldukça sevilmiştir.

Korku Filminin Konusu Kısaca Şöyle: Genç FBI ajanı Clarice Starling, kurbanlarının derilerini yüzen bir katili aramaktadır. Bu arayış sırasında ise Dr. Hannibal Lecter ile yakınlaşır.

Kuzuların Sessizliği en iyi film ve senaryo dalında Oscar ödülüne layık görülmüştür.


En İyi korku Gerilim Filmleri Listemizin sonuna geldik fakat bu bir veda değil:) Liste sürekli olarak güncellenecek ve sizlerin beğenisine sunulacaktır. Sizin de eklemek istediğiniz filmler varsa yorumlara buyurun listemize ekleyelim.

Imdb puanı belli durumlarda yanıltıcı olabiliyor eğer ki konusu ilginizi çeken film var ise muhakkak eklediğimiz bağlantılardan fragmanlarını izleyin.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here