En çok bilinen ve en çok gülünen sitcomlardan biri olan How I Met Your Mother dizisinin efsane karakteri olan Berney Stinson’ı tanıyanlar bilir ki kız tavlama konusunda kendine Barney’den daha çok güvenen kimse yoktur. Bu yazıda ise Barney’nin kendine güvenini sağlayan Playbook kitabındaki taktiklerden bahsedeceğiz.

1)Karımın Ölüm Yıldönümü

Barney’nin adım adım anlattığı taktiklerden birisi ‘Karımın Ölüm Yıldönümü’. Bu taktiğe göre öncelikle bir kafeye ya da parka gitmelisiniz. Tabi elinizde bir demet çiçek ve gözlerinizde de yaş olmalı. Sizin bu kötü halinizi gören ve durumunuzu soran ilk kadına bugün karınızın ölüm yıldönümü olduğunu ve onu ziyaret etmeye bile dayanamadığınızı söyleyin. Bu cümle sayesinde daha önce bir başka kadın tarafından onaylanmış, iyi bir adama dönüşüyorsunuz. Bu etkileyici izlenimi devam ettirmek de artık size kalmış.

2)Barınaktan Köpek Sahiplenen Adam

Size en yakın olan barınağa gidip bir köpek sahiplenin. Sahiplendiğiniz can dostunuzla gezinmeye başlayın istediğiniz bir sahile ya da parka gidebilirsiniz. Daha sonra tanışmak istediğiniz kişiyi gördüğünüzde köpeğin tasmasını çıkartın. Tasmasını çıkarttığınızda koşmaya başlayacak olan köpeğinizi yakalamaya çalışırken etkilemeye çalıştığınız kişi de size yardım etmek isteyecektir. Bu olaydan sonra tanıştığınız kişiye köpek bakma konusunda tecrübesiz olduğunuzu ve barınaktaki canlılara kıyamadığınız için köpeği sahiplendiğinizden bahsedin. Artık yeni tanıştığınız kişinin sizinle paylaşacakları olduğu kesin.

Dalgıç kostümü ile Barney

3)Twilight Edward Taktiği

Barney Kız Tavlama Taktikleri arasında en kolaylarından biri olan Twilight Edward taktiğinde tek yapmanız gereken şey hoşlandığınız kişinin yanına gidip ona vampir olduğunuzu söylemek. İşte bu kadar basit.

4)Kilo Tahmini

En İyi Barney Stinson Taktikleri arasına kesinlikle girebilecek olan bir diğer numara kadınların hassas noktası ile ilgili. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen, karnını ya da kollarının kalınlığını sorun eden birçok kadınla karşılaşmışsınızdır. Bu gibi sorunları kafasına takan kişilerin en çok duymak istediği şey ise zayıf görünüyor olduklarıdır. Bu psikolojik oyun üzerine kurulu olan kilo tahmini taktiğinde hoşlandığınız kişinin yanına giderek kilosunu tahmin edebileceğinizi söyleyin. Kızgın ve şaşkın bir şekilde sizin cevabınızı beklerken; siz tahmin ettiğiniz kiloyu ikiye bölüp on ekleyin. Ve sizden yanıt bekleyen kişiye bunu söyleyin.

5)Kâğıt Para Üzerine Telefon Numarası Yazma

Sahip olduğunuz 5’lik ve 10’luk banknotların üzerine telefon numaranızı ve bu parayla karşılaşacak kişi için bir not yazın. Notta bu parayla karşılaşan kişi ile birlikte olmanız gerektiğinden ve kadere olan inancınızdan bahsedin. Bu hazırladığınız banknotları elden çıkardığınızda telefonunuzun hiç susmadığını göreceksiniz. HIMYM playbook taktikleri listesini hazırlarken tabi ki Barney Stinson’ın kullandığı tüm taktiklere yer veremedik. Ancak Barney Stinson’ı ve taktiklerinin uygulamasını merak ettiyseniz bu eğlenceli diziyi izlemenizi tavsiye ederiz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here