Bu yazıdaki fantastik yabancı diziler sıralaması yaparken mümkün olduğunca pek bilinmeyen ama en iyi fantastik diziler arasına girebilecek kalitede olanları seçtik. Sizlerin fantastik yabancı diziler arasından daha kolay seçim yapabilmeniz için her “en iyi fantastik dizi” öncesine fantastik dizinin künyesini koyduk.

Künye sayesinde fantastik yabancı dizilerin fragmanını, yılını, IMDB sayfası gibi hangi en iyi fantastik diziyi izleyeceğinizi bulmanızı sağlayacak bazı kriterler koyduk. İyi okumalar dileriz.

See

IMDB Puanı: 7,6
Konusu: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Yayın Tarihi: 2019-
Sezon Sayısı: 1 Sezon
Bölüm Sayısı: 10
Bölüm Dakikaları: 60 dk.

See Konusu

See, Ülkemizde sevilen bir aktör olan Jason Mamoa’nın başrolünde oynadığı, Apple TV+ yapımı bir dizi. Konusu yakın bir gelecekteki insanların görme duyularını kaybettikten sonra yaşamlarına nasıl devam ettikleriyle ilgili. Kendi içerisinde oldukça detaylı bir evren kurgulanmış. İzlerken sizleri içerisine çekecek bu fantastik yabancı dizi bir şans verilmeyi kesinlikle hak ediyor. Buyurun Fragmanı izleyin ve siz karar verin.

Tales From The Loop

IMDB Puanı: 7,5
Konusu: Bilim Kurgu, Dram
Yayın Tarihi: 2020-
Sezon Sayısı: 1 Sezon
Bölüm Sayısı: 8
Bölüm Dakikaları: 50 dk.

Tales From The Loop Fantastik Yapımı

Tales From The Loop, 2020 yılında çıkmış bir Amazon Prime Video fantastik dizisi. Son yıllarda çıkan fantastik diziler arasından en farklı olanı olabilir. Konusu, bir araştırma merkezinin etrafında yaşanan sıra dışı ve birbirine bağlantılı olaylar. Herkesin seveceği bir türde “en iyi fantastik dizi” kategorisine girmese bile farklı tarzı ile izlenmeyi hak eden bir fantastik yapım. Sizler için fragmanını aşağıya ekledik.

Philip K. Dick’s Electric Dreams

IMDB Puanı: 7,3
Konusu: Bilim Kurgu
Yayın Tarihi: 2017-
Sezon Sayısı: 1 Sezon
Bölüm Sayısı: 10
Bölüm Dakikaları: 60 dk.

Electric Dreams Konusu

Bu Fantastik Yabancı Dizi ülkemizde neredeyse hiç bilinmiyor. Bu fantastik dizi, her bölümünde farklı evrenlerde geçen farklı bir konuya yer veriyor. Bazı bölümler izlerken sizlere sıkıcı gelebilir ama dizinin genel atmosferini bizler çok sevdik. Olağandan farklı bir dizi arayışındaysanız bu tuhaf ama insanı içine sürükleyen diziye mutlaka bakmalısınız. Fragmana bir göz atın.

Under The Dome

IMDB Puanı: 6,6
Konusu: Bilim Kurgu, Gizem, Dram
Yayın Tarihi: 2013-2015
Sezon Sayısı: 3 Sezon
Bölüm Sayısı: 13+13+13
Bölüm Dakikaları: 43
dk.

Under The Doom Dizisi Bilgisi

Under The Dome, Fantastik bir yabancı dizi olarak ilginç bir konuyu ele alıyor. Konusu, bir kasabanın beklenmedik bir şekilde kubbe benzeri şeffaf bir yapı ile çevrelenmesini konu alıyor. Kubbenin altında ise alışılmışın dışında olaylar gerçekleşiyor. Kasabanın etrafını saran bu kubbe ise bilinci olan bir varlıkmış gibi davranıyor. Bu en iyi fantastik dizinin diğer bir özelliği ise ünlü yazar Stephen King’in  romanından uyarlanmış olması.

Travelers

IMDB Puanı: 8,1
Konusu: Bilim Kurgu, Dram, Gizem
Yayın Tarihi: 2016-2018
Sezon Sayısı: 3 Sezon
Bölüm Sayısı: 12+12+10
Bölüm Dakikaları: 45 dk.

Travelers Konusu Nedir?

Travelers, karanlık bir gelecekten günümüze gelen bazı kişilerin, geleceği değiştirmek için yaptıklarını konu alıyor. Dizi sürekli değişen bir geleceği konu alıyor. Fantastik evrenin kendi içerisinde belli kuralları da var. Bu kuralları öğrenmek ise diziyi daha ilginç kılıyor. Ayrıca dizi Netflix içerisinde de bulunuyor. Fragmanı izleyemek karar vermenize yardımcı olabilir.

Altred-Carbon-Netflix-Bili-Kurgu

Altred Carbon

IMDB Puanı: 8,0
Konusu: Bilim Kurgu, Aksiyon, Drama
Yayın Tarihi: 2018-2020
Sezon Sayısı: 2 Sezon
Bölüm Sayısı: 10+8
Bölüm Dakikaları: 60 dk.

Altred Carbon | Netflix

Sıradaki en iyi fantastik dizimi Altered Carbon. Altred Carbon oldukça büyük bir bütçe ile çekilmiş Netflix yapımı fantastik dizi. Konusu, uzak bir gelecekte sonsuz yaşama ulaşabilmek amacıyla bilinçlerin beden değiştirmesi. Dizi, bu sonsuz yaşamı gerçekçi ve en karanlık haliyle uyarlayabilmeyi başarmış. 2. sezondaki ana karakterin değişimi diziyi sekteye uğratsa da, ilk sezonu kesinlikle izlenmeye değer. İlk sezonun fragmanını aşağıya ekledik.

Heroes

IMDB Puanı: 7,5
Konusu: Bilim Kurgu, Drama
Yayın Tarihi: 2006-2010
Sezon Sayısı: 4 Sezon
Bölüm Sayısı: 22+11+25+18
Bölüm Dakikaları: 45 dk.

Heroes Konusu

Heroes, 2006 yapımı efsane bir fantastik dizi. İlk çıktığı zamanlarda ülkemizde de büyük bir ilgiyle karşılandı ve sevildi. Zaman geçtikçe insanlar tarafından unutulmuş olsa bile izlenmeyi hak ediyor. Amazon Prime Video içerisinde de mevcut kendisi. Konusu ise sıradan hayat süren rastgele insanların süper güçler kazanmaya başlamasını işliyor. Fragman kalitesi düşük olsa da diziyi internetten hd halinde izleyebilirsiniz.

Snow Piercer

IMDB Puanı: 6,7
Konusu: Bilim Kurgu, Aksiyon, Drama
Yayın Tarihi: 2020-
Sezon Sayısı: 1 Sezon
Bölüm Sayısı: 10
Bölüm Dakikaları: 60 dk.

Fantastik Dizi, Snow Piercer Hakkında

Snow Piercer, 2013 yapımı filmin dizi sektörüne uyarlanmış hali. Filmini geçtiğimiz yıllarda Oscar ödülü kazanmış olan Bong Joon-ho yönetmişti. Dizinin konusu ise filminkiyle aynı. Küresel ısınmayı durdurmak amacıyla yapılan deneyler sonrası dünya tekrar buzul çağına dönüyor. Bu donma sonucu nüfusun çoğu ölüyor. Hayatta kalanlar ise Snow Piercer adı verilen tren ile sürekli dünya etrafında yol alıyorlar. Dizi bu vagonların içerisinde gerçekleşen mücadeleyi konu alıyor. Bu fantastik yapıma göz atmanızı öneriyoruz. Fragmanını izleyerek sizler de karar verebilirsiniz.

En iyi Fantastik Yabancı Diziler listemizin sonuna geldik. Umarız ki aradığınız diziyi bulabilmişinizdir. Eğer hala aradığınız diziyi bulmakta zorluk çekiyorsanız bizlere sosyal medya adreslerimizden ulaşabilir ve izlemek istediğiniz fantastik diziyi beraber bulabiliriz. Hepinize sağlıklı günler dileriz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here