2008 – 2013 yılları arasında yayınlanan efsane dizi Breaking Bad; yayınlanması üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen eskimeyen ve unutulmayan replikler ile sıklıkla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yazımızda ise seyircilerin kafasına kazınmış dizinin başrol oyuncularından biri olan Walter White repliklerini listeledik.

1)”Tread lightly”

Walter White rolünü canlandıran Bryon Cranston’a Walter White sözleri arasındanen sevdiği sorulduğunda “Tread lightly” olarak cevap veriyor. Bahsedilen repliğin geçtiği sahnede aslında Walter White kayınbiraderi olan DEA ajanı Hank Schrader’a tam olarak “Madem kim olduğumu biliyorsun o zaman ona göre akıllı davran” anlamına gelen “If that’s true, if you don’t know who I am, then maybe your best course would be to tread lightly.” cümlesini söyler.  Hank’in yıllardır kovaladığı uyuşturucu baronunun Walter olduğunu öğrendikten sonra aralarında geçen konuşmada Walter’ın söylediği bu cümleden karakterin kötü adam moduna geçtiğini çok net bir şekilde görebiliriz.

2)”I am not in danger, Skyler. I am the danger.”

Bay White’ın eşi Skyler ile arasında geçen diyalogta; Skyler yaşananlardan korktuğu için, ailesini ve White’ı korumak için tüm olanları polise anlatmayı teklif eder. Ancak White Skyler’ın söylediklerini asla kabul etmez ve “I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No! I am the one who knocks!” der. Türkçesi “Ben telikede değilim Skyler, tehlike benim! Adamın biri çalan kapıyı açınca vuruluyor ve sen benim o adam olduğumu mu sanıyorsun? Hayır! Ben kapıyı çalanım!” olan bu replik, seyirciler tarafından en unutulmaz Breaking Bad replikleri arasında kabul edilir.

walter-white-wallpa

3)”Say my name” ”Heisenberg”

Bay White’ın yaptığı bir karşılaşma sonunda geçen bu repliğin Türkçe karşılığı “Adımı söyle” “hesisenberg” şeklindedir.

4)”I’m not in the meth business. I’m in the empire business.”

Dizinin 5. sezonunun 6. bölümünde geçen bu ünlü repliğin Türkçe karşılığı “Ben meth işinde değilim. Ben imparatorluk işindeyim.” dir.

5) Tüm hayatımı olabilecek ve olamayacak şeylerden korkarak geçirdim. 50 yılım böyle geçti. Sabahın üçünde uykularımdan uyandım. Ama ne var biliyor musun? Teşhisimden beri deliksiz uyuyorum. Şunu fark ettim ki, korku bu hayattaki en kötü şey. Gerçek düşman o. Bu yüzden ayağa kalk, gerçek dünyanın karşısına çık ve ona vurabildiğin kadar hızlı bir şekilde vur!

6)”I did it for me. I liked it. I was good at it. And I was really… I was alive.

İtiraf içeren bu harika repliğin Türkçesi ise “Kendim için yaptım. İşimi seviyordum. İşimde iyiydim ve kendimi canlı hissediyordum.” dir.

7)”Bazen bir şeye bağlanırsın ve nedenini bile anlamayabilirsin. Kendini açar ve akışa bırakırsın, evren seni nereye götürürse.”


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here