Çizgi roman, film ve dizileriyle her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başarmış olan Marvel; sürükleyici ve merak uyandıran yapımlar üretmeye devam ediyor. Biz de Marvel hayranları için en iyi Marvel yapımı diziler listesi hazırlamaya karar verdik. Birbirinden ilginç ve heyecanlı diziler bu yazıda sizlerle…

1)Daradevil

2015 – 2018 yılları arasında yayınlanan Daradevil, sabahları kör bir avukat olan Matt Murdock karakterinin geceleri Daradevil kimliğine bürünerek New York’u suçlulardan arındırmaya çalışması üzerine kuruludur.

Marvel şirketi aynı adlı çizgi romanı önce sinemaya daha sonra da başarılı bir dizi serisine dönüştürmüştür. 10 Nisan 2015 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizinin yakaladığı başarının ardından ikinci sezonu da 13 bölüm olarak piyasaya sürülmüştür. Küçük yaşta yaşadığı radyoaktif kaza sonucu görme duyusunu kaybeden Matt Murdock’un diğer dört duyusu daha güçlü ve hassas bir hale gelmiştir. Matt’in diğer süper kahraman karakterleriyle kıyaslandığında onlarınki gibi özel bir gücü yok; sahip olduğu şey görme duyusunu kaybetmesinden dolayı diğer dört duyusunun çok güçlü olmasıdır. Daradevil’ın alışılmış süper kahramanların dışında kalan bu özelliği diziyi benzerleri arasından öne çıkarmayı başarıyor. Süper kahraman dizileri arasında görselleri ve müziğiyle de dikkat çeken bu yapımın IMDB puanı ise 8.6.

2)The Punisher

Marvel evreninin önemli isimlerinden biri olan The Punisher, yıllarca hayranları tarafından beğeni ile takip edilmiş hatta oyunu bile yapılmıştır. Bu hayran kitlesinin verdiği güç ile 2017 yılında The Punisher karakterinin dizisi çekildi ve yayınlandı. Toplam 2 yıllık yayın hayatına sahip olan bu yapım, bir tür aksiyon ve polisiye dizisi olarak kabul edilebilir.

Frank Castle’ın ailesini kaybetmesiyle girdiği intikam yolculuğuna şahitlik eden seyirciler, aksiyon ve gerilimle harmanlanmış olan bu öyküye kendilerini kaptıracaklar. Çıktığı intikam yolculuğunda The Punisher’a dönüşen karakterimiz, New York’un karanlık yer altı dünyasıyla tanışır. Kendi ailesini kaybetmesinden dolayı intikam yolculuğuna çıkmış olmasına rağmen birçok insan için adalet arayışı içerisine girer. Adaletsizliklerle mücadele eden bu karakter Marvel hayranları tarafından büyük ilgiyle izlenmiş ve izlenmeye de devam etmektedir. Toplam 26 bölüme sahip olan bu Marvel yapımı dizinin IMDB puanı ise 8.5.

3)Agent Carter

Marvel evrenindeki Captan America filmlerinde yer alan Carter karakteri, kendine ait bir diziyle 2015 yılında seyircilerin karşısına çıktı. Sadece 18 bölüme sahip olan Süper kahraman dizisi toplam iki sezon şeklinde sunulmuştur. Ortalama kırk iki dakikalık bölümlerden oluşan bu yapımın dinamik enerjisi hiç düşmüyor. 1946 yılında sevdiği Steve Rogers’ı kaybeden güzel, çekici ve kurnaz ajan Peggy Carter, Howard Stark için özel görevlerde yer alırken aynı zamanda gizli bir örgüt için de özel görevler gerçekleştirir. Marvel dizileri arasında seyircinin merakını ve ilgisini en üst seviyeye taşıyan bu dizinin IMDB puanı ise 7.9.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here