Genellikle gençlerin takip ettiği ancak günümüzde yetişkinler tarafından da oldukça ilgiyle takip edilen lise dizileri arasından derlediğimiz en iyi lise dizleri listesini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

1)Arka Sıradakiler

Avrupa ve Amerikan yapımlarından önce bir Türk dizisiyle başlamak istedik. Birçok insanın gençliğini hatırlatan Arka Sıradakiler; döneminin en popüler televizyon dizilerinden biriydi. Şimdiki netflix lise dizileri tadında olmasa da orijinal karakterlere sahip olmasından dolayı birçok genç tarafından zevkle izlenmektedir. Yayınlandığı zamanlarda reyting rekorları kıran Arka sıradakiler; Türk yapımı lise dizileri arasında birinci sırada yer almaktadır. Bülent Çetinaslan ve Sinem Öztürk gibi önemli oyuncuların başrol oynadığı bu yapım, üzerinde yıllar geçmesine rağmen seyircilerin hafızasında eskimeden kalabilmiştir.

2)Aşk 101

Türk dizilerinden devam etmek gerekirse; geçtiğimiz yıllarda Netflix’te yayınlanarak seyircilerin karşısına çıkarılan bu yapım; 1998 yılındaki asi gençleri konu alıyor. Okuldaki en sevdikleri öğretmenlerin gitmesini engellemek için planlar yapan 17 yaşındaki bu gençler bir takım aşk oyunları yaratmaktadır. Türk lise dizileri Netflix kategorisinde yer alan Aşk 101, 7.6 IMDb puanıyla en çok sevilen diziler arasına girmeyi başarmıştır.

3)Elite

Sadece lise kategorisinde değerlendirilemeyecek olan Elite dizisi, suç, dram ve gerilim severler tarafından da beğenilmektedir. İspanya’da işçi sınıfından gelen üç gencin seçkin bir özel okula kaydolmasıyla yaşanan olayların yer aldığı bu dizinin IMDb puanı 7.6’dır. Bu yeni kaydolan öğrenciler ile zengin öğrenciler arasında yaşanan çatışmalar arasında bir cinayet yaşanır.

4)Daybreak

Amerikan lise dizileri arasında popülerliğini koruyan Daybreak; komedi, dram ve fantastik kategorilerinde değerlendirilen 2019 yapımı bir dizidir. Okulunda sürekli dışlanan 17 yaşındaki bir gencin kıyamet sonrası yaşadıklarını konu edinen bu yapım toplam 1 sezondan oluşmaktadır. Bu gencin tek destekçisi ise kız arkadaşı Sam’dir. Ancak Sam birden ortadan kaybolur. Sam’i aramak için yola çıkan bu gencin yaşadığı maceralara eşlik etmek istiyorsanız Daybreak’i hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

5)Atypical

Diğer lise dizilerinden farklı olan Atypical dizisi; Netflix yapımlarının en iyileri arasında yer almaktadır. Dizinin başrolünde otizm hastalığına sahip bir gencin sosyal hayata adaptasyon çabaları işlenmektedir. Bunun yanında aile ve okul yaşantılarındaki sorunları da seyircilere aktaran bu dizi; aslında otizme sahip olan Sam’in iç yolculuğunu anlatır. Sosyal hayata adapte olmaya çalışırken aynı zamanda aşk duygusuyla da tanışmasının ardından seyircilerin keyifle izleyeceği maceralar başlar.

6)Sex Education

Hem gençlik hem de okul hayatını oldukça eğlenceli bir şekilde seyircilere aktaran bu dizi, Netflix’in en sevilen lise dizilerinden birisidir. İngiltere’nin güzel bir kasabasında geçen bu dizinin başrol oyuncusu, oldukça içine kapanık biri olan Otis Milburn’dür. Otis’in en ilginç özelliği ise ebeveynleridir. Cinsel terapist olan ebeveynlerinin Otis’e karşı olan tutumları seyircilerin eğlenerek takip edeceği diyaloglara sebep olmuştur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here