Amerikan ve Uzak Doğu dizilerine alternatif olarak tercih edilen İspanyol dizileri, son zamanlarda popülerliğini arttırmaktadır. Biz de sizlere bu yazımınızda en iyi İspanyolca diziler listemizi paylaşacağız. İspanyolca diziler, heyecan verici konularıyla sizleri ekran başına kilitlemenin yanı sıra İspanyolca öğrenmenizde de büyük fayda sağlayacak. En iyi İspanyolca diziler yazımızın ardından En İyi 7 İngiliz Komedi Dizisi yazımızı da okuyabilirsiniz.

1)Narcos

8.8 gibi oldukça yüksek bir IMDb puanına sahip olan Narcos; Kolombiyalı ünlü uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar’ın hayatını konu edinir. İzleyebileceğiniz en iyi İspanyol dizilerinden biri olmasının yanı sıra dünya çapında gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olarak anılır. Başrol karekteri olan Pablo Escobar’ın kurduğu suç örgütünün nasıl geliştiğini ve nasıl güçlendiğini gözler önüne seren bu yapım, aslında biyografik bir özelliğe de sahiptir. Chris Brancato, Carlo Bernard ve Doug Miro gibi önemli yönetmenlerin yer aldığı Narcos dizisinin başrollerinde ise Pedro Pascal, Francisco Denis ve Damian Alcazar yer almaktadır. En iyi İspanyol diziler listemizin ilk sırasındaki Narcos’u Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

2)La Casa De Papel

İspanyol camiasında oldukça ünlü bir yönetmen olan Alex Pina’nın yapımı olan La Casa de Papel dizisi, heyecanlı ve yüksek tansiyonlu olmasından dolayı seyircilerin bir solukta bitirdiği diziler arasında yer alıyor. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren ikon olmaya başlayan karakterlerinin yanı sıra sahip olduğu güçlü olay örgüsü sayesinde de 8.5’lik IMDb puanını hak etmiştir. Netflix İspanyolca diziler kategorisinin başında yer alan La Casa de Papel, tarihin en büyük soygun operasyonunu gerçekleştirmeye çalışırken yaşanan sorunlar ve bu sorunlara getirilen zekice çözümler seyircilerin tansiyonunu hiç düşürmüyor. Netflix İspanyolca diziler listelerinin vazgeçilmezi olan dizi, İspanyolca’nun üst seviyede konuşulduğu bir yapım.

3)Gran Hotel

Entrika ve yalanlarla ayakta duran bir ailenin merkezinde yer alan bu dizi; suç, gizem ve dram severler tarafından oldukça beğenilmektedir. Miami sahilinde büyük bir otele sahip olan bu aile neredeyse batmak üzeredir. Ancak borçlarla ayakta durmaya çalışmaktadır. Ramon Camos ve Gema R. Neira’nın yönetmenliğinde çekilen bu dizinin başrollerinde ise Yon Gonzalez, Amaia Salamanca ve Eloy Azorin yer almaktadır. Dünyadaki sayılı senaryolarından birine sahip olan Gran Hotel; ispanyolca dizi önerileri arasında oldukça popülerdir.

4)El Tiempo Entre Costuras

İspanyol televizyonunun Antena 3 kanalında yayınlanan bu dizi, Sira Quiroga adındaki genç bir kadının hikâyesini anlatmaktadır. Marian Duenas’ın Terzi ve Zaman Arasında isimli romanlarından uyarlanan El Tiempo Entre Costuras 8.4’lük bir IMDb puanına sahiptir. Tarih, dram ve aksiyon severlerin ilgiyle takip edeceği bu yapımın başrollerinde ise Adriana Ugarte, Elvira Minguez ve Tristan Ulloa yer almaktadır. İspanyolca dizi severlerin asla kaçırmaması gereken cinsten.

5)Vis A Vis

İspanyol dizileri arasında sivrilerek kendini ispat etmeyi başarmış olan Vis A Vis dizisi; şimdiye kadar en çok izleyici kitlesine sahip olan yapımlardan birisidir. Kadın hapishanesinde yaşanan güç savaşlarını anlatmasının yanı sıra hayatta kalma mücadelelerini de barındıran dizi, her bölümünde seyircilerin nefesini kesmeyi başarmaktadır. Başrolünde Alba Flores rol alırken Maggie Civantos ve Najwa Nİmri gibi önemli oyuncuları da kadrosunda barındırmaktadır. Dram ve gerilim severlerin bir çırpıda bitireceği bu dizinin IMDb puanı ise 8.3’tür.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here