Her gün türeyen ve popüler kültüre hitap eden basit konulu ve sıkıcı dizilerden sizler de sıkıldıysanız, 2000’li yıllar öncesinde çıkan dizileri izlemek isteyebilirsiniz. Görüntü kalitesi önemli değil; konu, oyunculuk ve işleyiş güzel olsun yeter diyorsanız, gelin hep birlikte En İyi Eski Diziler listesine bakalım.

The Sopranos (Soprano Ailesi) |En İyi Eski Diziler

1999 yapımı olan The Sopranos, Amerika’da yaşayan İtalyan bir mafya ailesini konu ediniyor. The Sopranos’u izlerken “The Godfather” filmini sıklıkla hatırlamanız muhtemelen. 6 sezon ve 86 bölümü olan dizi IMDB’de ise 9.2 puana sahip.

Friends

Friends, ülkemizde ve dünyada çokça sevilen bir sitcom dizisi. Oldukça popüler olan ve komik diyalogları ile izleyicisini kendisine hayran bırakan bu dizi, 6 tane arkadaş arasında geçen olayları eğlenceli bir şekilde işliyor. Friends 1994-2004 yılları arasında yayınlandı ve IMDB’de ise 8.9 puana sahip.

Oz |Hapishane Dizilerinin Babası

1997-2003 yılları arasında yayınlanan Oz, hapishane dizilerinin bir efsanesi olarak kabul edilir. Hapishane dizilerini seviyorsanız en yakın zamanda Oz’u izlemeye başlayın derim. Oz’un IMDB’de ise 8.7 Puanı var.

Seinfeld

Seinfeld New York kültürü çevresinde şekillenir. Dizinin temelinde Stand-up olsa da, Seinfeld tür bakımından sitcom‘dur. Klasik sitcomlardan farklı olarak dizinin bölümleri arasında kısmen de olsa bir konu bütünlüğü vardır. 1989 yapımı olan Seinfeld IMDB’de 8.8 puana sahip.

En İyi Eski Diziler|2000'li Yıllar Öncesi Diziler
Seinfeld

Freaks and Geaks |En iyi Eski Diziler Listesinin Yıldızı

Freaks and Geaks, gençlerin lise ve aşk hayatını olabildiğince doğal yollardan bizlere anlatıyor. Diziyi izlerken dizi ile kuvvetli bir bağ kuracaksınız. 1999 yılında 18 bölüm yayınlandıktan sonra beklediği ilgiyi toplayamayan dizi iptal ediliyor fakat sonrasında geniş kitlelere yayılıyor ve çok beğeniliyor. Ne yazık ki ikinci bir sezon çekilmiyor. Dizinin IMDB puanı ise 8.8.

Yazımızda sizleri sıkmadan olabildiğince sade 5 adet dizi sıraladık. Umarız bu diziler beklentinizi karşılar ve sayemizde bu kaliteli yapımlardan herhangi birine başlarsınız. Hâlâ dizi arayışında iseniz “Stephen King Romanlarından Uyarlanmış Diziler” yazımıza da göz atabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here