Bu yazımızı süper kahraman severlere ve süper kahraman yapımları hakkında ilgi duyanlara özel hazırladık. Süper kahraman sektörü denince akla gelen iki büyük marka vardır. Bunlardan biri Marvel diğeri ise DC Comics’tir. Gelmiş geçmiş en iyi DC Comics yapımlarından derlediğimiz bu listede adını sıkça duyduğunuz diziler ile karşılaşacaksınız.

1)Lucifer

Cehennem lordu olan Lucifer’den adını alan dizi 2015 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Cehennemden sıkılan Lucifer dünyaya gelmek ister. Görevinden istifa ederek Los Angelas’a yerleşen Lucifer, yakınında işlenen bir cinayet soruşturmasıyla ilgilenmeye başlar ve polis departmanına yardım eder. Ancak diğer dünyada işler hiç de yolunda gitmez ve Amanadiel adındaki melek Lucifer’in tekrar karanlıklar lordu olmasını ister. Bu ilgi çekici senaryonun sahibi ise Neil Galman. Neil Galman’ın ifadesine göre Lucifer’i yaratırken David Bowie’den ilham almış. Dizinin müziğinde de zaten David Bowienin etkisini görebilirsiniz. DC dizileri arasında en çok sevilenlerden biri olan Lucifer şuanda toplam 75 bölüme sahip. 75 bölümlük seyir keyfine hemen şimdi başlayabilirsiniz. Dram, polisiye ve fantastik kategorilerinin kesişiminde yer alan bu dizinin IMDB puanı ise 8,1.

lucifer
Lucifer

2)Arrow

DC yapımı diziler arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Arrow, sonrasında çekilecek seriler için öncü bir role sahiptir. Arrow’un elde ettiği başarı sayesinde DC markası başka diziler için de kendisine alan yaratmıştır. Yani Arrow’un başarısı Lucifer’e, The Flash’a ve diğerlerine yardımcı oldu diyebiliriz. Hem DC için hem seyirciler için hem de süper kahramanlar için oldukça önemli bir yere sahip olan bu dizinin yönetmeni ise David Nutter’dır. Green Arrow çizgi romanından esinlenerek 2012 yılında televizyona aktarılmıştır. Toplam 8 sezon televizyonda gösterimde kalan bu dizi Oliver Quenn’ın hayatını konu alır. Lian Yu adındaki ıssız adada beş yıl mahsur kaldıktan sonra Oliver ülkesine döner ve yolsuzluklarla mücadele etmeye başlar. Amerika’da The CW kanalında yayınlanan Arrow’un Imdb puanı ise 7,5.

3)The Flash

Arrow’un yakaladığı başarıdan güç alarak üretilen yapımlardan birisi olan The Flash, 2014 yılında yayın hayatına başlamıştır. Bir adli tıp görevlisi olan Barry, labarotuvarda parçacık hızlandırıcısı üzerinde çalışırken kazara bir patlama gerçekleşir. Bu patlama hava durumunun değişimine sebep olur ve Barry Allen’a bir şimşek çarpar. Bu şimşek Barry’nin vücudunda bazı değişikliklere sebep olur; hızlı hücre yenilenmesi bunlardan biridir ancak en ilgi çekeni süpersonik bir hıza sahip olmasıdır. Yaşadığı bu değişimlerden sonra Barry, bu özelliklerini insanları kurtarmak için kullanmaya karar verir. Barry’nin yaşadıklarına şahit olurken bazı zamanlarda Arrow ile de karşılaşabilirsiniz. Çünkü DC karekterleri aynı evrende yaşamaktadırlar. Süper kahraman dizileri arasından en popülerlerinden biri olan The Flash’ın Imdb puanı ise tahmin edebileceğiniz gibi; 7,7.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here