Andy Samberg, Amerikalı komedyen oyuncudur. Pek çok film ve dizide rol almış Andy Samberg’in Amerika ve tüm dünya çapında sıkı hayranları bulunmaktadır. Bu içerikte Andy Samberg’in oynadığı dizi ve filmleri listeleyeceğiz.

Hotel Translyvania

İlk kez 2012 yılında vizyona girmiş olan animasyon türündeki bu filme 2021 yılında devam niteliğinde olarak Hotel Translyvana 4 çekilmiştir. Dracula ve ailesinin yaşamış olduğu maceraları konu eden bu film, tam bir çocuk filmi niteliğinde. Ayrıca sadece Amerika’da değil, dünya çapında da yankı uyandırmış bir filmdir. Çok büyük gişe rekorlarına imza atan bu filmin yönetmen kolduğunda Genndy Tartarovsky yer almaktadır. Film serisindeki Jonathan karakterini ise Andy Samberg canlandırıyor.

Palm Springs

Palm Springs

Andy Samberg’in yer aldığı diğer bir muhteşem film olan Palm Springs, IMBD’de 8,1 puan almıştır.  Yönetmenliğini Max Barbakow’un yaptığı filmde Andy Samberg, Cristin Millioti ve J.K Simmons oynamaktadır. Palm Springs konu olarak, bir düğün gününü tekrar yaşatan bir döngüyü ele almaktadır. Nyles Sarah, devamlı olarak aynı düğün gününü tekrar yaşamaktadır, genel olarak rahat bir insan olan Nyles ve nedime olmayı istemeyen Sarah’ın yolu Palm Springs’te bir düğün çevresinde birleşmektedir.

Brisgby Bear

Brigby Bear, James ve yaşıtları için üretilmiş düşük bütçeye sahip bir TV şovudur. Fakat bu şov, aniden sona erdiğinde James karakteri hayatıyla ilgili hemen her şeyin aslında bir yalandan ibaret olduğunu ve hiçbir şey bilmediği bu dünya ile  baş etmek zorunda olduğu anlamaktadır. Pek çok film festivaline katılmış ve ödül almış olan bu filmin yönetmenliğini Mc Cary,  oyunculuğunu ise, Kyle Mooney, Mark Hamill, Claire Danes, Clare Andy Samberg, Jane Adams, Greg Kinnear gibi isimler paylaşmaktadır. Söz konusu film, en iyi andy samberg dizi ve filmleri arasında yer almaktadır.

Cuckoo

Thompson ailesinin çocuğu olan Rachel, üniversite eğitimine ara vererek dünya turuna çıkmaktadır. Bu dünya turundan Cuckoo gibi bir süprizle dönen Rachel, Cuckoo ile Tayland’da tanışmış ve büyük bir aşk yaşamışlardır.  Fakat cuckoo biraz garip ve patavatsız biridir ve Rachel’in ailesi, Cuckoo’yu aileye kabul etmekte sorun yaşamaktadır. Cuckoo’nun aileye tanık olmasıyla beraber, ailenin başından geçen başlıca komik olayları konu alan dizi, Andy Samberg’in yer aldığı başarılı diziler arasındadır.

Parks and Recreation

Amerika’nın Pawnee şehrinde hizmet veren Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü, bu dizinin ana konusudur. Olayların büyük bir kısmı genelde başrol olan Amy Phoehler’in canlandırmış olduğu Leslie Knope adlı karakterin, bu bahçenin yeterince iyi çalışması adına yaptıklarını konu almaktadır. Oldukça yüksek puanlar almış bu dizi, mutlaka izlenmesi gerken, keyifli diziler sıralamasında yer almaktadır. Mutlaka izlemeniz tavsiye edilir. Dizi IMDB’de 200 binden fazla kişi tarafından puanlanmış ve 8,6 puan alarak, en çok oy almış dizilerden biri olmuştur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here