Son dönemlerde revaçta olan Alman yapımı Netflix dizileri arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Böylelikle Almanca dil öğrenmek isteyenlerin işini kolaylaştıran yapımları bulabilirsiniz. Sizler de hem dil öğrenmek açısından, hem de hoş vakit geçirmek amacıyla seçeceğiniz bu diziler sayesinde muhteşem yapımları bulabilirsiniz. Ünlü polisiye yapımların adresi olan En iyi Alman dizileri sayesinde etkileyici senaryolara tanık olabilirsiniz.

Her kesimden en çok beğenilen Alman dizileri arasından önereceğimiz yapımlara göz atabilir ve hiç vakit kaybetmeden izlemeye başlayabilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar pek çok olayı ele alan ve akıcı bir hikayesi bulunan dizilerde komediyi, dramı ve macerayı bulabilirsiniz. İşte Alman dizileri arasında en çok tercih edilen yapımlara birkaç örnek:

Dark (8.8) / 2017

Bir Alman kasabasında geçen gizemli bir hikayeye tanık olacağınız bu dizide, Winden’de yaşayan dört ailenin birbiriyle gizli bağlantıları, kaybolan bir çocuğun aranmasıyla ortaya çıkmaktadır. Sizler de bu yolculukta tüm gizemlerin yavaş yavaş çözüleceğini görebileceksiniz. Zaman makinesine dair sahneleri izleyebileceğiniz dizide gelmiş ve geçmiş arasındaki sürükleyici bağlantıyı kurmuş olacaksınız. En çok izlenen ve ilgi gören Alman yapımı Netflix dizileri arasında yer alan Dark oldukça ses getirdi ve Alman dizilerine olan ilgiyi bir hayli arttırdı.

Barbarians (7.2) / 2020

M.S. 9. yy’da geçen konu, Roma İmparatorluğu ile Cermen kabilesini kapsamaktadır. Netflix Alman dizileri arasında izleyebileceğiniz bu yapımda heyecan verici sahnelere tanıklık edeceksiniz. Teutoburg Ormanı Savaşı olarak tarihte yer edinen olayın 3 kişilik kahramanlarını tanımak için hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Sürükleyici bir yapım olan Barbarians’ın konusu sizi de derinlere götürecektir.

Dogs Of Berlin (7.6) / 2018

En İyi Alman Yapımı Netflix Dizileri listemizdeki bu dizi, birbirinden zıt özelliklere sahip olan dedektiflerin, birlikte çalışmak zorunda kaldıkları bir dönemi konu almaktadır. Berlin’de yeraltı suç örgütleriyle mücadele etmek zorunda kalan bu ikili, zayıf oldukları noktalarla ve suç teşkil eden faaliyetleriyle yüzleşeceklerdir. Yasaların gerçekte kimin yanında olduğuna karar vereceğini merak ediyorsanız, bu sürükleyici diziyi izleyebilirsiniz.

Biohackers (6.7) / 2020

blank

Dizinin konusu, Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birisine girmeyi başaran öğrencinin asıl amacı üzerine şekillenmektedir. Erkek kardeşinin ölüm nedenini araştırmaya çalışan Mia, eğitimini sürdüreceği üniversitede Jasper ve Niklas isimli iki kişiyle arkadaş olur. Biyolojik saldırı teknolojisiyle yakından ilgilenmeye başlayan Mia, arkadaşlarını korumakla ve kardeşinin ölüm nedenini araştırmak arasında karar vermek zorundadır. Bir sezonu ve 6 bölümü bulunan Biohackers, sevilen Alman dizileri arasına girmeyi başardı.

How To Sell Drugs Online (7.9) / 2019

Dizinin karakterlerine ve konusunda baktığınızda, bir yandan eski sevgilisini yeniden kazanmayı isteyen bir çocuğu göreceksiniz. Ancak diğer yandan online ortamlarda ecstasy isimli uyuşturucu maddenin satışını yapmaya başlayan bu karakterin, bir anda Avrupa’da büyük bir uyuşturucu taciri haline geldiğini görebilirsiniz. Başrolünde Maximilian Mundt, Danilo Kamperidis, Lena Klenke isimlerini görebileceğiniz Alman yapımı dizinin senaryosu Philipp Kässbohrer, Matthias Murmann isimleri tarafından geliştirildi. Çocuk ve gençlik projeleri dalında ödül alan bir yapımdır. En İyi Alman Yapımı Netflix Dizileri arasında bulunan dizi, Dark ile beraber en sevilen Alman dizileri arasında bulunuyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here