Genellikle animasyonların ve çizgi filmlerin çocuklar için olduğu sanılır. Ancak bu içeriği okuduktan sonra göreceksiniz ki; en az çocuklar kadar yetişkinlerin de zevkle ve heyecanla takip ettiği sevilen çizgi diziler mevcut. Bu başlığa geldiğiniz için hiç pişman olmayacağınız 5 çizgi diziyi sizler için tanıtacağız. İzlerken keyifli zaman geçireceğiniz bu çizgi filmlerin, aynı zamanda hayal gücünüzü zorladığını fark edeceksiniz. Kült yapımlardan oluşan bu çizgi dizileri sizin için derledik.

1) O Bir Klasik: The Simpsons

Popüler çizgi diziler arasında ilk sırada yer alan ve 8,7 gibi oldukça yüksek bir IMDB puanına sahip olan bu çizgi dizinin beklentinizi karşılayacağından emin olabilirsiniz. Günümüzde artık bir klasik olarak kabul edilen bu seri yaklaşık 30 yıldır seyircilerin karşısına çıkıyor. Toplam 32 sezona sahip olmasına rağmen hiç eskimeyen espri ve replikleriyle en geniş yaş kitlesine sahip olan dizilerden birisi. Absürt çizgi dizi denilince akıllara gelen ilk yapımlardan olan The Simpsons, en çok izlenen çizgi diziler listemizin de başında yer alıyor.

2)Taşlama Niteliğinde Bir Komedi: South Park

En çok izlenen çizgi diziler listemizin ikinci sırasında, The Simpsons’tan 8 yıl sonra yayın hayatına başlayan South Park var. Çocuklar gibi çizgi dizi ve animasyonu sevenler için büyük bir şans olan South Park, toplam 24 sezonluk harika bölümlere sahip. Güncel bölümlerinin yanı sıra ilk bölümlerinden itibaren izleyen hayranlara sahip olan bu iki boyutlu çizgi film; dünyayı ağzı bozuk dört arkadaşın gözünden aktarıyor. Ve yıllardır süren yayın hayatını ispatlayan bir IMDB puanına da sahip: 8,7.

3)Amerikan Toplumuna Eleştirel Bir Bakış: Family Guy

blank

Adı Simpsons ile birlikte sıkça anılan Family Guy, özgün karakter ve esprileriyle özel seyirci kitlesini yaratmayı başardı ve popüler çizgi diziler arasında yer aldı. 1999 yılında yayınlanmaya başladığı günden itibaren popülaritesini korumayı başaran bu seriyi izlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Simpsons ile yapılan kıyaslama ve karşılaştırmalara cevap olarak hazırlanan bölümü de kaçırmamalısınız. Sıra dışı bir aile olan Griffinlerin absürt yaşamını seyircilerle buluşturan bu yapımın IMDB puanı ise 8,2.

4)Avatar: The Last Airbender

blank

Yaşadığımız dünyadan uzaklaşıp Uzak Doğunun mitolojik efsanelerine dalmayı düşünüyorsanız bu seriyi kaçırmamalısınız. Hava, su, toprak ve ateş elementlerinin insanlar tarafından yönlendirilebilen bu dünyada; animasyon dünyasının en destansı maceralarından birine şahitlik edeceksiniz. 12 yaşındaki çocuğun bedeninde yaşayan bu dört element ve kontrol gücüne sahip olan Avatar Aang’i konu edinen bu çizgi dizi, en çok izlenen çizgi diziler listemizin dördüncü sırasında yer aldı. 9,2 gibi oldukça yüksek bir IMDB puanına sahip olan bu yapım hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifli ve heyecanlı vakit geçirebilmesi için oldukça uygun.

5)Görsel Şölen: Ricky and Morty

Espri ve eleştirel repliklerinin yanı sıra seyirciye görsel bir şölen de sunan Ricky and Morty’nin IMDB puanı 9,3. Bu yüksek puanın hakkını vererek hem çocuklar için hem de yetişkinler için oldukça ilgi çekici bir hikâyeye sahip. Ailenin zıpır çocuğu Morty ile eski bilim adamı olan Ricky’nin maceralarını modern bilim kurgu havasında keyifle izleyebilirsiniz. En çok izlenen çizgi diziler arasından özenle seçtiğimiz yapımlar şimdilik bu kadar. Keyifli seyirler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here