Bu yazımızda sizler için birbirinden güzel dizi detaylarını listeledik. Bu dizi detayları sizin dizilere karşı olan bakışınızı genişletecektir. Rastgele dizilerden bulduğumuz 5 güzel ayrıntı sizlerle. Keyifli okumalar.

Stranger Thing ve That’s 70’s Show

Stranger Things’te gözümüze çok güzel bir That ’70s Show referansı çarptı. Bu That ’70s Show referansı kasıtlı mı yapılmış yoksa rastgele mi olmuş elbette bilemeyiz. Fakat rastgele olamayacak kadar hoş bir dizi ayrıntısı.


Chernobly Kapının Arkasının Kontrol Edilmesi

Şimdiki dizi ayrıntımız, HBO’nun sevilen mini dizisi Chernobly’den. Chernobly’deki bu detayda Valery Legasov’un odaya girmeden önce kapının arkasını kontrol ettiği görülüyor. Bunun sebebi ise yaygın KGB infaz tekniği. Bu teknikte silahlı bir infazcının kapının arkasında bekler ve kurban içeri girerken ateş ederdi.

Dizi Detayı

Slicon Valley Gizli Mesaj

Slicon Valley, bir grup genç girişimcinin hikayesine odaklanan eğlenceli bir komedi dizisi. 5. sezon 5. bölümdeki bu dizi detayında ise kodların arasına gizlenmiş bir gizli mesaj var. “101001” şeklinde yazılmış kodlar harflere çevrildiğinde “Find a hobby for god’s sake” mesajı çıkıyor. Yani “Tanrı aşkına bir hobi bul”. İşte ayrıntı diye buna deriz.

Slikon Vadisi

Brooklyn Nine Nine Fotoğraf Ayrıntısı

Diziden Amy Santiago olarak tanıdığımız Melissa Fumero dizi setinde Jack ile birlikte bir selfie çekilmişti. Daha sonra bu fotoğrafı Instagram hesabında da paylaştı. Dizinin yazarları ise bu fotoğrafı çok beğenmiş olacaklar ki dizinin içerisine de koydular. Bu arada fotoğraf dizinin bu bölümü yayınlanmadan çok uzun zaman önce Instagram’da paylaşılmıştı.

Brooklyn Nine Nine

Better Call Saul Oyuncu Göndermesi

Better Call Saul, harika bir Breaking Bad spin-off’u, Breaking Bad’ten tanıdığımız Saul’un karakterine nasıl dönüştüğünü anlatıyor. Better Call Saul’un bu bölümünde ise Saul’un ‘Jorge De Guzman kim be?’ repliğini demesi üzerine, ekranda karakteri canlandıran Tony Dalton’un ismi jenerikte beliriyor. Ufak ama hoş bir ayrıntı.

blank


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here