Bu yazımızda sizler için dizilerin içerisinde geçen müziklerden en iyilerini seçerek oluşturduğumuz “Dizilerde Geçen En İyi Müzikler” listesini paylaşıyoruz. Dizilerdeki müzikleri belirlerken herhangi bir dizi türü seçmedik. Bizim izlerken aklımızda kalmış en iyi müzikleri seçmeye çalıştık. Umarız burada yer alan dizi müzikleri sizlerin playlistlerini süslemeye hak kazanır. Keyifli okumalar.

True Detective Soundtrack

True Detective dizi tarihinin en iyi dedektiflik türündeki dizilerden biri. Her sezonda farklı karakterlerin hikayesine odaklanan True Detective, koyu atmosferi ve kaliteli oyunculukları ile her sezonunda bizleri etkilemeyi başardı.

Dizi müziği denilince bizim aklımıza direkt olarak True Detective geliyor. The Handsome Family’den Far From Any Road’a ait açılış müziği ise diziyi izleyenlerin uzun süre aklında yer ediniyor. Aşağıya ilk sezonunun açılış müziğini koymuş olsak da, dizinin ikinci sezonunun müzik seçimi de en az ilk sezon kadar iyi.
Buyurun siz de dinleyin.

True Detective | Açılış Müziği | (The Handsome Family – Far From Any Road)

Westworld

Westworld bilim kurgu ve Western türünün birleştirilmesine ait en güzel örnek olabilir. İçerisindeki felsefi ortamın bilim kurguyla bütünleşmesi bizlerin çok hoşuna gidiyor.

Westworld ise olağanüstü müziklere sahip bir diğer yapım. Bu sahnede ise The Rolling Stones’un “Paint It Black” şarkısı Westworld’un kendi tarzında, piyano coveri ile karşımıza çıkıyor. İşte sizlere güzel bir Westword dizi müziği

Westworld | Paint İt Black

Breaking Bad

Breaking Bad adından o kadar çok bahsettirdi ki, dünyada ve ülkemizde konusunu bilmeyen neredeyse kalmadı.

Breaking Bad’de Mike ve Jessie’nin olduğu bu sahne Ana Tijoux’un 1977 şarkısı ile birlikte akıllarımıza kazındı.

Ana Tijoux | 1977

The Umbrella Acedemy

The Umbrella Acedemy Netflix içerisinde yer alan keyifli ve kaliteli dizilerden birisi. Farklı süper güçleri olan 5 kardeşin hikayesini ele alan bu dizinin müzik seçimi ise oldukça iyi.

İlk sezonda 5 numaranın bir barda kavga ettiği sahne diziyi izleyenlerin çok sevdiği bir sahne oldu. Bu sahneyi daha iyi bir sahne yapan şey ise arkada çalan İstanbul şarkısı. They Might Be Giants’tan Istanbul

THEY MIGHT BE GIANTS | Istanbul

Sizler için hazırladığımız Dizi Müzikleri listemizin sonuna geldik. Listeyi fazla uzun tutmamaya çalıştık. Listedeki diziler arasından izlemedikleriniz varsa mutlaka bakın deriz. Veya daha farklı diziler arıyorsanız sizler için hazırladığımız Hangi Diziyi İzlemelisin testine bakabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here