Her çocuğun mutlaka izlemesi gereken Çocuk Sinema Filmleri hakkında önemli yapımları sizler için listeliyoruz. Yediden yetmişe tüm aile bireylerinin bir arada izleyebilecekleri filmleri sıraladık. En çok hoşunuza giden yapımları yaş gruplarına göre bulabileceğiniz önerilerde en yeni ve eski yapımları bir arada sunuyoruz. Sizler de en iyi yorumları alan ve eleştirmenlerden tam not almayı başaran bu yapımlar ile vaktinizi eğlenceli bir şekilde geçirebileceksiniz. Belirli yaşlarda olan çocuklarınızın izleyebilecekleri çizgi sinema filmlerini bulabileceksiniz.

Kuzular Firarda

Çocuk animasyon filmleri arasında dikkat çeken Kuzular Firarda filmi Shaun ve kuzu arkadaşlarının hikayesini anlatmaktadır. Koyun Shaun ve arkadaşları çiftlikte yaşanan olaylardan sıkıldıkları için bir plan yaparlar ve tatile çıkmak isterler. Çiftçinin uyumasından dolayı sahipsiz kalan kuzuların, sahiplerini aramak için köpek dostlarından yardım aldıkları görülmektedir. Maceradan maceraya atılacakları bu animsayon filmde yönetmenlik başarılarını Mark Burton ve Richard Starzack paylaşmaktadır.

Scoob!

En sevilen çizgi dizilerden birisi olan Scobby Doo’nun sinema perdelerinde sergilenmesiyle ortaya çıkmıştır. Scooby ve Shaggy’nin tanışarak ömür boyu bir dostluğa doğru ilerledikleri görülecektir. Diğer yandan ise Fred, Velma ve Daphne ile güç birliği yaparak dedektiflik amacıyla Mystery Inc.’i kurmaları neticesinde birçok olaya vakıf olmalarını anlatır. Bir yandan kariyerleri için mücadele edecek olan bu ekip, diğer yandan ise Cerberus isimli bir köpeğin komplosunu çözmek için uğraşacaklardır. En iyi çocuk filmleri listemizdeki Scoob’u izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kung Fu Panda

En eğlenceli sahneleriyle dikkat çeken ve çocukların en sevdiği çizgi filmler arasında yer alan Kung Fu Panda özellikle 6 yaş ve üzeri çocukların izlemesi için uygundur. Kung Fu merakı olan Po yaşadığı vadiyi kötü karakterlerden kurtarmak için harekete geçecektir. Kilolu olması ve beceriksizliği bu hayalini gerçekleştirmesi için bir sorun teşkil etmeyecektir. Mark Oshorbe ve John Stevenson tarafından yönetilen filmde pek çok seslendirme sanatçısı bulunmaktadır. Eğlenceli sahneleri ve replikleri ile öne çıkan Kung Fu Panda, sadece çocuk filmleri listelerinde değil, en iyi animasyon filmleri listelerinde de kendisine sıklıkla yer bulmakta.

İnanılmaz Aile

En iyi çocuk sinema filmleri listemizin dördüncü sırasında, Mr Incredible adındaki kahramanın dünyayı tehdit eden insanlara ve kötücül şeylere karşı olan mücadelesine değinilmektedir. Çocuklar için filmler arasında en popüler yapımlardan birisidir. Bob Parr ismiyle meşhur olan karakterin emekli olarak daha sakin bir yaşamı tercih etmesi konu edilmektedir. Ancak yeni yaşamındaki monotonluk onu memnun etmeyecektir. Bu nedenle yeni bir iş kuran ve gizli bir görevin sahibi olan Bob’un maceralı hikayesi komik bir şekilde anlatılmaktadır. Aksiyon, aile, macera ve çocuk filmleri arasında görebileceğiniz bu yapım Brad Bird tarafından yazılıp yönetilmiştir.

Oyuncak Hikayesi

Çocukları derinden etkileyen animasyon filmlerden birisi Oyuncak Hikayesi olacaktır. Andy isimli çocuğun hobisi oyuncak koleksiyonu yapmaktır. Ancak sahip olduğu oyunlarıyla ilgili bilmediği bir gerçek bulunmaktadır. Sahip olduğu oyuncakların, onun yokluğunda Kovboy Woody öncülüğünde hayata geldiğini öğrenmesiyle animasyon teknolojisinde en iyi yapımlardan birisini izlemenize fırsat verilmektedir. Andy ve diğer oyuncak arkadaşları arasında geçen animasyon film serisi, siz ve çocuklarınızın beraber eğlenceli vakit geçirmesi için çok doğru bir seçim olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here