Bu yazımız “6 Soruda Netflix’teki Hangi Diziyi İzlemelisin” testimizdeki sonuçlar üzerinden yazıldı ama sen testi çözmediysen de üzülme bir koşu çöz veya buradan oku, çok da bir şey fark etmez. Netflix biz izleyiciler için çok güzel bir platform. Uygun bir ücret karşılığında rahatça bir çok dizi ve bazı filmleri izleyebiliyoruz. Fakat içerik bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. Bu yüzden sık sık dizi önerisi arıyoruz. Siz de Netflix’te izlemek için bir şeyler arıyorsanız doğru yerdesiniz işte size birkaç Netflix dizi önerisi. İyi okumalar.

Happy

Happy, bana kalırsa Netflix’teki en sıradışı yapımlardan biri. Christopher Meloni, “Nick Sax”karakteri ile başrolde ve harika bir oyunculuk gösteriyor. Happy, dünyanın karanlık yüzünü en absürd biçimiyle ele alıyor. Hikayesi klasik Netflix dizilerinden oldukça farklı. Olaylar hayali arkadaş Happy ve Nick üzerinden şekilleniyor. Dizide kan ve şiddet doruk noktalarda, eğer böyle bir hassasiyetiniz varsa uzak durun diyelim. Netflix’te dizinin 2 sezonu bulunuyor. Diziye bakmadan geçmeyin deriz.

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency

Eğer sitemizde bir kaç yazıyı okuduysanız mutlaka Dirk Gently’s Holistic Detective Agency’e rastlamışsınızdır çünkü biz bu diziyi çok seviyoruz. Üstelik başrolünde sevilen bir tip olan Elijah Wood var. Hani Yüzüklerin Efendisinden tanıdığımız. Dizi tuhaf olaylar üzerinden gizemlerin çözülmesi üzerine kurulu. Dizinin “Holistic” kavramının oldukça üzerinde duruyor. Holistik, her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünen bütüncül bir felsefe terimidir. Netflix’te dizinin yayınlanmış 2 sezonu da bulunuyor. Bu eğlenceli diziye mutlaka bir şans verin.

Travelers

Travelers, kaos dolu bir gelecekten günümüze gelen kişilerin, geleceği değiştirmek için yaptıkları şeyleri konu alıyor. Yani sürekli değişen bir gelecek var. Ve bu konu çok iyi bir şekilde işlenmiş. Bazen karışık gelebiliyor fakat dizinin içerisinde kendi kuralları var. Bu kuralları öğrenmek ise ise bizleri içerisine çekiyor. Konu dizi ilerledikçe çok daha farklı boyutları ulaşıyor. Çok fazla spoiler olmaması açısından üstü kapalı anlatmaya çalışıyoruz siz izleyin ve kendiniz karar verin en iyisi. Netflix’te yayınlanmış 3 sezonu da bulunuyor.

Altered Carbon

Altered Carbon büyük bütçe ile çekilmiş bir Netflix dizisi. Uzak bir gelecekte sonsuz yaşama ulaşmak amacıyla bilinçlerin beden değiştirmesini konu ediyor. Dizi, bu sonsuz yaşamı gerçekçi ve en karanlık haliyle ekranlara taşıyor. 2. sezondaki ana karakterin değişimi diziyi sekteye uğratsa da, ilk sezonu kesinlikle izlenmeye değer.

MindHunter

blank

Mindhunter, Netflix’te bulunan en iyi suç-dram dizilerinden bir tanesi. Hatta kimileri için en iyisi. FBI’daki psikoloji departmanının doğuşuna ve gelişimine odaklanıyor. Gerçekten yaşamış olan katiller ile yapılan mülakat sahneleri nefes kesici. Cast ekibinin gerçek katiller ile olan benzerliği şahane olan bu yapımın yönetmenliğini David Fincher yapıyor. Dizinin 2 sezonu bulunuyor.

Bodyguard

İngiliz yapımı olan bu dizi, savaştan dönmüş olan özel bir korumanın, bir terör saldırısını engellemesinin ardından ülkede gündem olması ve bu sayede İç İşleri Bakanını koruma görevine atanmasını konu ediyor. Mini dizi olan bu yapımın 6 bölümü bulunuyor.

Godless

Godless, Netflix’in pek bilinmeyen kaliteli bir western dizisi. 80’lerin sonunda Amerika’da geçen dizinin ayrıca kaliteli bir oyuncu kadrosu var. Karakterler arasında, derinliği bulunan diyaloglara sahip. Dizi içerisinde bolca dram sahnesi bulunuyor. Testin sonucunda bu diziye ulaştıysanız mutlaka bir şans verin.

Bir başka yazımızın daha sonuna geldik. Test sonuçlarından derlenmiş bir başka yazımıza daha bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Hepinize sağlıklı ve güzel günler diliyoruz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here