Bu yazımızda sizler için birkaç dizi önerisi hazırladık. Bu dizilerin ortak noktası ise her bölümlerinin konularının ve karakterlerinin birbirlerinden farklı olması. Bu tarz dizilere Antoloji dizi adı veriliyor. Eğer izleyeceğiniz dizi kaliteli bir yapımsa her bölümün farklı olması gerçek bir avantaj. Aklınıza ilk olarak Black Mirror’un gelmesi çok olası. Her bölümünde farklı karakterler ile farklı konuları izleyen bu yabancı dizi ülkemizde çok sevildi. Buyurun Black Mirror’la listemize başlayalım.

Black Mirror, teknolojinin hayatımızı ne denli etkileyebileceğine odaklanan, gelişen teknolojinin karanlık yüzünü ortaya çıkaran bir dizi. Black Mirror’un ilk 2 sezonu Channel4 tarafından yayınlandı. Sonrasında ise her bölümünde farklı bir konu işleyen bu dizi Netflix tarafından satın alındı ve sonrasındaki 3 sezon ise Netflix tarafından yayınlandı. yayınlanan son iki sezonu özellikle son sezonu bizi pek tatmin etmedi. Ama yine de biz Black Mirror’un kendisine has havasını seviyoruz.

Ülkemizde neredeyse hiç bilinmeyen bu Antoloji dizisi, Amazon Video ve Channel4 ortak yapımı bir proje. Bilim kurgu türü sayılabilecek bu dizinin her bölümü farklı bir evrende geçiyor. Bazı bölümler izleyenlere sıkıcı gelebilir ama dizinin genel atmosferi gayet güzel. Olağandan farklı bir dizi arayışındaysanız bu tuhaf ama insanı içine sürükleyen diziye mutlaka bakmalısınız.

Love, Death & Robots Netflix yapımı, her bölümünde farklı bir konu işleyen ve farklı evrenlerde gerçekleşen bir animasyon dizisi. Dizi ülkemizde pek meşhur olmasa bile hatırı sayılır bir kitlesi bulunuyor. Dizinin her bir bölümü farklı bir animasyon şirketi tarafından yapılmış bu yüzden her bir bölümünde farklı animasyon teknikleri kullanılıyor. Ayrıca her bölümün yönetmeni de farklı. Özellikle bazı bölümler bizleri gerçekten hayran bırakmıştı. Eğer izlemediyseniz mutlaka bir şan vermeniz gereken bir dizi.

BBC tarafından yapımcılığı üstlenen ve her bölümünde farklı bir konu işleyen bu dizi, mizahı ve bilim kurguyu çok iyi bir şekilde karıştırıyor. Dizinin her sezonunda farklı bir bölüm işleniyor, kimi bölümleri bilim kurgu kimileri ise daha gerçekçi olayları konu ediniyor. Her bölümünde farklı bir konu işlenen bu dizinin bölümlerindeki oyuncular değişmiyor. Skech havası sezeceğiniz bu diziyi bizler seviyoruz. Sizlere de bir bakmanızı öneririz.

Netflix yapımı bu dizi Şikago’da yaşayan farklı grupların ilişkilerini konu alıyor. Bu grupların aşk, cinsellik, kültür gibi çeşitli konular açısından inceliyor. Netflix’de de bulunduğu için bu çerezlik diziye hızlıca bir göz atabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here