Dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Yüzüklerin Efendisi, şimdi de karşımıza dizi olarak çıkmaya hazırlanıyor. Kitapları ve filmleriyle milyonlarca kişiye ulaşan bu serinin dizi çekimlerinin başladığını hali hazırda biliyoruz. Heyecanlı bir seyirci kitlesine sahip olan bu yapımla ilgili merak edilenlerin hepsi bu yazımızda sizlerle.

Öncelikle bu efsane seri hakkında kısaca bilgi vermek yerinde olacaktır. Yazarı J.R.R. Tolkien olan Yüzüklerin Efendisi kitapları; 2001 yılında beyaz perdeye aktarılmaya başlandı. Serinin devamından sinemaya uyarlanan Yüzüklerin Efendisi filmleri; pek çok dalda Oscar Ödülü’ne layık görülmüş ve serinin kitapları satış rekorları kırarken filmleri de izlenme rekorları kırmıştı. Filmleri ile büyük beğeni toplayan bu seri, şimdi de bir televizyon dizisi olarak seyirciler ile buluşacak.

JRR Tolkien

Serinin yapım haklarını satın alan Amazon, dizi çekimlerine başlamış olmasına rağmen; çekimlere tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle ara verdi. Lord of the Rings dizisi hakkında merak edilen detayları bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Kitap ve filmlerinden sonra dizi müjdesiyle hayranlarını heyecanlandıran bu yapım için en çok merak edilen soru; Yüzüklerin Efendisi dizi ne zaman yayınlanacağıydı. Bu kadar büyük bir merak olmasına rağmen serinin yapım haklarına sahip olan Amazon tarafından açıklanan net bir yayın tarihi henüz yok. Ancak bu konu hakkında pek çok söylenti mevcut. Örneğin; Amazon Studios Başkanı Jennifer Salke‘in The Hollywood Reporter dergisine verdiği bir röportaja göre Lotr dizisi Aralık 2021’de yayınlanmaya başlayabilir.

Jennifer Salke, röportajında hayranların diziyi 2020’de izlemeye başlamak istemelerine rağmen bu tarihin ekip için oldukça erken olduğunu açıkladı. Korona virüs salgınından önce gerçekleştirilen bu röportajdan sonra tabi ki zorunlu değişikliklerin yapıldığı kuşku götürmez. Dizinin çekimlerine başlanmış olmasına rağmen korona virüs sebebiyle ertelenen çekimler, dizinin yayın tarihini de etkileyebilir. Bu yüzden Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2021 olarak belirlenen yayın tarihinin ertelenebileceğini söyleyebiliriz.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yönetmeni ve Yazarları Kim?

Dizinin yayın tarihinden sonra en çok merak edilen konulardan birisi de yönetmen ve yazar oluyor. Bu yüzden meraklılarına bu konu hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Hayranların beklentisinin aksine bu dizinin yönetmeni; Yüzüklerin Efendisi filmlerinin yönetmeni, Peter Jackson, değil. Etkileyici filmler ile seyircileri büyüleyen Peter Jackson, bu sefer sadece dizinin keyfini çıkaran bir seyirci olacak.  

J.J.R. Tolkien’in hikâyesini televizyon dizisine uyarlayacak olan yazar ekibinin başyazarları; JD Payne ve Patrick McKay. Yazar ekibinde ise Bryan Cogman, Helen Shang, Justin Doyle ve Stephany Folsom gibi efsane isimler yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Oyuncuları Kim?

blank

Meraklı bekleyişin ardından Amazon oyuncuların on beşini açıkladı. Bunlar: Joseph Mawle, Sophia Nomvete, Dylan Smith, Megan Richards, Charlie Vickers ve Daniel Weyman. Robert Aramayo, Owain Arthur, Tyroe Muhafidin, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Ismael Cruz Cordova, Morfydd Clark, Ema Horvath, Markella Kavenagh.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here