Bu yazımızda sizler için 6 soruda Netflix’te izleyebileceğiniz bir dizi bulmanıza yardımcı olacak bir test hazırladık. Belirtmekte fayda var, dizilerin hepsi Netflix yapımı değil.

Test sonucunda hoşunuza giden bir dizi bulamazsanız diğer testlerimize de mutlaka bakın. Son olarak tüm sonuçları ayrı bir yazımızda derledik ki hepsini görmek isteyen okuyucularımız tekrar tekrar test yapmakla uğraşmasın. Buradan sonuçları içeren yazıya ulaşabilirsiniz. Bizlere ulaşmak isterseniz sosyal medya hesaplarımızdan yazmaya çekinmeyin. Hepinize iyi eğlenceler.

Her bölümde farklı bir konu mu işlensin yoksa dizide bir bütünlük mü olsun?

Bilim-kurgu ögeleri içersin mi?

blank

Dram tarzı şeyler de görmek ister misin?

blank

İzleyeceğin dizi karakterlere mi odaklansın yoksa olaylara mı?

Test sorusu

Gerilim olmasını ister misin?

en-popule-korku-filmleri

Savaş, çatışma, dövüş. Bu tarz şeyler de olsun mu?

blank

Netflix'teki Hangi Diziyi İzlemelisin?
Happy

blank

Happy, bana kalırsa Netflix'teki en sıradışı yapımlardan biri. Christopher Meloni, "Nick Sax"karakteri ile başrolde ve harika bir oyunculuk gösteriyor. Happy, dünyanın karanlık yüzünü en absürd biçimiyle ele alıyor. Hikayesi klasik Netflix dizilerinden oldukça farklı. Olaylar hayali arkadaş Happy ve Nick üzerinden şekilleniyor. Dizide kan ve şiddet doruk noktalarda, eğer böyle bir hassasiyetiniz varsa uzak durun. Netflix'te dizinin 2 sezonu bulunuyor. Testin sonucunda bu diziye ulaştıysanız mutlaka bir şans verin derim.
Dirk Gently's Holistic Detective Agency

blank

Eğer sitemizde birkaç yazıyı okuduysanız mutlaka Dirk Gently's Holistic Detective Agency'e rastlamışsınızdır çünkü biz bu diziyi çok seviyoruz. Üstelik başrolünde sevilen bir oyuncu olan Elijah Wood var. Hani Yüzüklerin Efendisi'nden tanıdığımız Frodo. Dizi tuhaf olaylar üzerinden gizemlerin çözülmesi üzerine kurulu. Dizinin "Holistic" kavramının oldukça üzerinde duruyor. Holistik, her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünen bütüncül bir felsefe terimidir. Netflix'te dizinin yayınlanmış 2 sezonu da bulunuyor. Bu eğlenceli diziye mutlaka bir şans verin.
Travelers

blank

Travelers, kaos dolu bir gelecekten günümüze gelen kişilerin, geleceği değiştirmek için yaptıkları şeyleri konu alıyor. Yani sürekli değişen bir gelecek var. Ve bu konu çok iyi bir şekilde işlenmiş. Bazen karışık gelebiliyor fakat dizinin içerisinde kendi kuralları var. Bu kuralları öğrenmek ise ise bizleri içerisine çekiyor. Konu dizi ilerledikçe çok daha farklı boyutları ulaşıyor. Çok fazla spoiler olmaması açısından üstü kapalı anlatmaya çalışıyoruz siz izleyin ve kendiniz karar verin en iyisi. Yayınlanmış 3 sezonu da Netflix'te bulunuyor.
Altered Carbon

blank

Altered Carbon büyük bütçe ile çekilmiş bir Netflix dizisi. Uzak bir gelecekte sonsuz yaşama ulaşmak amacıyla bilinçlerin beden değiştirmesini konu ediyor. Dizi, bu sonsuz yaşamı gerçekçi ve en karanlık haliyle ekranlara taşıyor. 2. sezondaki ana karakterin değişimi diziyi sekteye uğratsa da, ilk sezonu kesinlikle izlenmeye değer.
MindHunter

dizi-test-sonuç

Mindhunter, Netflix'te bulunan en iyi suç-dram dizilerinden bir tanesi. Hatta kimileri için en iyisi. FBI'daki psikoloji departmanının doğuşuna ve gelişimine odaklanıyor. Gerçekten yaşamış olan katiller ile yapılan mülakat sahneleri nefes kesici. Cast ekibinin gerçek katiller ile olan benzerliği şahane olan bu yapımın yönetmenliğini David Fincher yapıyor. Dizinin 2 sezonu bulunuyor.
Bodyguard

blank

İngiliz yapımı olan bu dizi, savaştan dönmüş olan özel bir korumanın, bir terör saldırısını engellemesinin ardından ülkede gündem olması ve bu sayede İç İşleri Bakanını koruma görevine atanmasını konu ediyor. Mini dizi olan bu yapımın 6 bölümü bulunuyor.
Godless

blank

Godless, Netflix'in pek bilinmeyen kaliteli bir western dizisi. 80'lerin sonunda Amerika'da geçen dizinin ayrıca kaliteli bir oyuncu kadrosu var. Karakterler arasında, derinliği bulunan diyaloglara sahip. Dizi içerisinde bolca dram sahnesi bulunuyor. Testin sonucunda bu diziye ulaştıysanız mutlaka bir şans verin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here