Bu yazımızda hafta sonu için film arayışınızı kolaylaştıracak 6 soruluk bir test hazırladık. Seçtiğimiz filmleri çoğunlukla alanında kaliteli olan yapımlardan derledik. Beğeneceğinizi umuyoruz. Eğer çıkan filmi izlediyseniz yorumlarda belirtin veya instagram üzerinden bize yazın, size farklı film önerelim.

Karaktere mi odaklansın yoksa olaylara mı?

Fantastik, Bilim Kurgu öğeleri içersin mi?

blank

Olayların ilerleyişi nasıl olsun?

blank

Gizem olması hoşuna gider mi?

blank

Gerilim sever misin?

blank

Vurdulu kırdılı mı olsun?

blank

6 Soruda Hafta sonu Hangi Filmi İzlemelisin?
Soysuzlar Çetesi (Inglourious Bastards)

Soysuzlar Çetesi film tavsiyesi

Tarantino'nun yazıp yönettiği ve başrolünde Brad Pitt'in yer aldığı bu şahane film, fevkalade gerilim ve aksiyon sahneleri ile seni ekranın başına kilitleyecek. Alternatif bir İkinci Dünya savaşı senaryosuna sahip bu yapımda, Yahudi bir askeri birliğin Alman askerlerle girdiği mücadelenin yanı sıra, intikam peşinde olan bir Yahudi kızın yolu Adolf Hitler ile kesişir. IMDB puanı 8.3 olan bu filmi en kısa zamanda izlemeni tavsiye ederim.
Watchmen

film tavsiyesi

Watchmen, süper kahraman filmleri içerisinde izleyebileceğiniz en kasvetli havaya sahip olanı olabilir. Süper kahramanların kişiliklerine odaklanan bu film, gerçek dünyanın sorunlarına (savaş) değiniyor. Bu filmin yakın zamanda en az film kadar güzel bir dizisi de çıktı. İkisine de mutlaka bakın derim.
9

animasyon tavsiyesi

Tim Burton yapımı bu şahane distopik animasyon filmi tam senin aradığın türden bir yapım. Animasyon sever biri olarak, sıra dışı konuya ve karakterlere sahip olan bu animasyonu izlerken hem düşünecek hem de kasvetli, hafif korkunç havasından dolayı zevk alacaksın. IMDB puanı 7.1 olan bu animasyon filmini en kısa zamanda izlemeni tavsiye ederim.
Kan Dökülecek (There Will Be Blood)

kan dökülecek film tavsiyesi

Petrol işletmesi sahibi ve hep daha fazlasını isteyen hırslı bir adam olan Daniel üzerinden şekillenen bu film dram ögelerini bolca barındırıyor. İçerisindeki heyecanlı sahneleri ile de izleyicilerini filme bağlıyor. Karakter gelişimine odaklanan dizileri seviyorsan bu film tam sana göre. 8.2 IMDB puanı ise gayet tatmin edici.
Nefret Sekizlisi (The Hateful Eight)

nefret sekizlsi film tavsiyesi

Tarantino tarzında bir Western filmi olan bu film, şahane sinematografisi, oyuncu kadrosu ve ilerleyişi ile tam sana göre. Klasik Tarantino filmlerinde olduğu gibi oldukça fazla kanın döküldüğü bu Amerikan yapımı filmin IMDB puanı ise 7.8. Çok fazla ertelemeden bu filmi izlemeni tavsiye ederim.
Sessiz Bir Yer (A Quiet Place)

film tavsiyesi sessiz bir yer

Sessiz Bir Yer Korku gerilim filmi atmosferi sebebiyle tüyler ürpertici. Her zaman bir sessizlik hakim ve neyin ne zaman olacağını ön göremiyorsun. Nefesini tutup biraz korkmak istiyorsan bu film tam sana göre. Filmin IMDB puanı ise 7.5.
Bay Hiçkimse (Mr. Nobody)

film önerisi mr. nobody

"Seçim yapmadığın sürece, kalan olasılıkların hepsi mümkündür." Hayatımızda yaptığımız küçük seçimlerin ne denli büyük sonuçlara yol açabileceğini konu edinen bu film tam sana göre. Sıra dışı olayları içeren filmleri seviyorsan kesinlikle bu filmi kaçırmamalısın. Filmin IMDB puanı ise 7.8.
Özgürlük Yolu (Into the Wild)

blank

Christopher McCandless isimli bir gencin gerçek hayat hikayesinden uyarlanan film, bu gencin her şeyi geride bırakıp doğada yaşamaya çalışmasını konu ediyor. İzlerken kendini karakterin yerine koyacağın bu film tam sana göre. Filmin IMDB puanı ise 8.1. "Mutluluk uçsuz bucaksız ormanlardadır, Bomboş sahillerdeki coşkudadır. İnsan elinin değmediği bir yerdedir, Denizin diplerinde ve gürlemesindedir. İnsanları severim, ama doğayı daha çok severim… (Lord Byron)"
Bab'ı Aziz

film tavsiyesi bab'ı aziz

Mistik havası, şahane müzikleri ve ilerleyişi ile bu film tam sana göre. İran-Tunus ortak yapımı olan bu filmi izledikten sonra yaşam üzerine düşünmeden edemeyeceksiniz. Hafta sonu ailenle beraber izlemek için de çok uygun olan filmin IMDB puanı ise 7.6. "Bu dünyada herkesin yerine getirmesi gereken bir görev vardır. Bunu unutmadığın müddetçe, gerisi o kadar da mühim değil. Fakat bunun haricinde her şeyi hatırlarsan, hiçbir şey bilmiyorsun demektir.".

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here